Співачка Аlyona Аlyona, портрет

Буквально за останні півтра роки Аlyona Аlyona, двадцятивосьмирічна українка, стала «сенсацією» нової української музики. Вона не професійна співачка, а звичайна вихователька. Співає не солодкі пісеньки про нерозділене кохання, а реп – на гострі теми і українською мовою. Побила всі вітчизняні музичні чати, записала кліп з півмільйоном переглядів на YouTube, перший альбом, потрапила на шпальти американського Vogue і до списку цікавих молодих музкантів за версією The New York Time.

В шалений інтерес до себе Аlyona Аlyona досі не може повірити і не розуміє, як так вийшло, – адже ніколи не прагнула слави, просто захоплювалася репом, наспівувала з друзями і одного ранку прокинулася знаменитою. Наша редакція, хоч і не фанатіє від речитативного жанру, але приспів нової Альониної пісні «Хто там сказав на мамку падло, кому жить набридло, зара ляже на дно» жартома постійно наспівує 🙂 

Про все це ми хотіли розпитати у співачки особисто, але вона поїхала в перший сольний концертний тур Україною. Тому україночки втамували свою цікавість з вже опублікованих інтерв’ю. Отож, що ми дізналися…

Її справді звати Альона

Повне ім’я Альона Савраненко. Подвоїти ім’я запропонували жартома друзі: «А давай ти будеш Alyona Аlyona? – А давай!», – згадує співачка. Вона ще й Близнюки за гороскопом, і така «дуальність» їй тим паче сподобалася.

Фрагмент кліпу співачки Аlyona Аlyona
Вона має дві вищі освіти

Альона психолог і педагог. Вона не має музичної освіти. Хоча музику любила з дитинства: росла на татових рок-касетах, вмикала «Скорпіонс», брала мамин «дезік» і влаштовувала вдома концерт. У школі для вечорів переписувала тексти популярних іноземних пісень до теми свята і українською мовою. Там же вперше зачитала свій реп – присвячений вчителям, до речі. У вузі писала пісні для гурту дівчат, познайомилася з хлопцями-реперами, з ними створювала перші аматорські треки.

Працювала у дитсадку

І не лише вихователькою. Альона навіть встигла побувати завідувачкою. Загалом провела з дітлахами чотири роки і покинула цю роботу лише цього року, коли різко зріс інтерес до її творчості, почалися перші концерти, записи – просто не вистачало часу і бул вже невдобно постійно відпрошуватися в дитсадку, зізналася в одному з інтерв’ю Альона.

Фрагмент кліпу Альона Альона "Залишаю свій дім"
Співає лише українською мовою

Реп українською Альона вважає дуже органічним. Наша мова, зазначила вона, «багата на різні синоніми, якщо десь тобі не подобається слово, ти можеш знайти щось схоже, подібне, тому все комфортно, все зручно».

Перший кліп «Рибки» вона виклала у YouTube восени 2018 року, і він тут же набрав сотні тисяч переглядів, а зараз має понад півтора мільйони. Навіть тим, хто реп не дуже сприймає (як ми 🙂 ), все одно варто послухати: там хороший зміст і слова. 

«Рибки» Альона Альона зняла за копійки

На орендований телефон, у власному купальнику, який перефарбували серебрянкою, щоб вписувався у «стилістику розкошів». Навіть біти (це такі ритмічні звуки в репі) шукала на недорогих музичних додатках. А вийшов справжній хіт: пісня про багатьох дівчат, які комплексують через загальноприйняті стандарти і свою «інакшість». Альона не приховує, що сама не раз чула на свою адресу «жиртрест», «бомба», «булочка» , «колобок». І такі образи лунають не лише до дівчат з комплекцією, а й у бік тих, у кого пірсинг чи татуаж чи блакитне волосся.

Портрет реперки Alyona Аlyona
Зірки у поміч

Закадровий текст до кліпу під нестандартною назвою «Падло», який Альона записала із ще однією молодою співачкою Аліною Паш, читала сама Ніна Матвієнко, народна артистка України. Режисером, між іншим, став відомий французький кліпмейкер Натан Дейзі.

Попри зростаючу популярність Alyona Аlyona залишається такою ж простою, далі пише пісні вдома, «в звичайній однокімнатній квартирі, за комп’ютером, під біт, який надихає». І так само боїться поки що двох речей: виходити на велику сцену і показувати свої кліпи… бабусі з дідусем:) Сумнівається, що вони зрозуміють таку творчість 🙂

А як вона вам, україночки?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За матеріалами «Радіо Свобода», «Голосу Америки» і порталу gloss.ua. Фото Vogue, а також з відкритих джерел.