У наш час слово – це зброя. І малюнок – теж зброя. Саме цими засобами воює на благо нашої перемоги Ярослава Яцуба, ілюстраторка з Дніпра. Певно, ви бачили її роботи за підписом @bright_arts. Журнал «Українки» навіть опублікував один з них – про українців сьогодні і познайомився з її авторкою у рамках спецпроєкту “Українки на захисті життя”, створеного спільно з компанією «ГРАВЕ УКРАЇНА Страхування життя», яка вже 24 роки робить дуже важливу справу – убезпечує життя українців.

Зараз «ГРАВЕ Україна», як уся наша держава, посилено працює задля збереження найголовніших людських цінностей і, зокрема, підтримує українських жінок, на плечах яких тепер подвоєна відповідальність і які своїми справами допомагають не лише рідним, а й незнайомим людям, працюють на перемогу, надихають оточуючих.

Героїня нашого проєкту “Українки на захисті життя” Ярослава Яцуба – одна з таких. Її ілюстрації передрукували провідні українські й міжнародні видання. Яскраві, креативні, мотивуючі, вони піднімають настрій і демонструють нашу незламність.

Ярослава розповіла у спецпроєкті “Українки на захисті життя”, як їй вдається зберігати оптимізм і підтримувати його в інших

Ярослава Яцуба
Ярославо, розкажіть трохи про себе: яка освіта, де працюєте і чим займаєтеся?

За освітою архітектор, але останні роки змінила фах і працюю ілюстратором. Родом з Дніпра, тут і мешкаю. Працюю дистанційно в дизайн-агенції, також малювала для себе, але на більш побутові теми.

То ви давно малюєте, ілюструєте? Що сформувало ваш стиль? 

Малюю, скільки себе пам’ятаю, але саме моїм фахом це стало у 2017 році. Про стиль складно сказати, це те, що органічно формується за роки малювання.

Як зустріли перший день війни? Що зрозуміли про себе особисто, про близьких, про Україну за цей час? 

Війну зустріла вдома, бо в період ковіду працювала дистанційно. Зрозуміла, що дуже люблю своє місто і не хочу його залишати, і що в нас найхоробріші люди і найпрекрасніша країна.

Мені пропонували друзі виїхати за кордон до них, але я не хочу, обов’язково приїду як гість, але вже після перемоги

Як виникла ідея створювати такі мотивуючі малюнки? З чого все загалом почалося? 

Вийшло випадково. 22 лютого я була обурена виступом путіна, і в голові крутився відомий мем «Боже, яке кончене». Я вирішила намалювати свою версію, і вона якимось чином розлетілась інтернетом. Потім був ще один малюнок про «Зберігайте спокій», і мабуть на цьому все б скінчилось, якби не війна. 24 лютого я просто просиділа в шоці увесь день, читаючи новини, а з 25-го почала для себе малювати, бо це мені допомагає побороти стрес. В якийсь момент почали писати читачі моєї сторінки в інстаграмі, що їх підбадьорюють мої ілюстрації, тож вирішила продовжувати справу вже не тільки для себе.

Як відбувається процес створення картин? Що надихає, живить ваш креатив?

Більшість ілюстрацій створювались в залежності від новин того чи іншого дня і були реакцією на них. Деякі з них – як загальне відчуття українців. Надихали відео боротьби простих українців. Загалом у створенні ілюстрації мені допомагає хоробрість народу, його прагнення до вільного життя.

Скільки вже таких ілюстрацій? Хтось допомагає чи все – сама, і сюжет, і підписи?

З 25 лютого я малюю щодня по малюнку, от і рахуйте. Так, все створюю сама.

Підписи до ілюстрацій – або мої, або слова з пісень, віршів, або щось почуте з новин

Який з малюнків улюблений?

Мабуть, «Доброго вечора, ми з України». Його я створювала у день, коли розгромили музей Марії Примаченко, тож в основу композиції поклала одну з її картин, додавши сучасних героїв і наші реалії.

Які відгуки, хто передрукував з відомих видань чи людей?

Репостів дуже багато, всі відстежити важко. У фейсбуці взагалі без підпису автора почали поширювати. З того, що я бачила, репостили канали ICTV, Україна, Верховна Рада в телеграмі, Ukrainer, освітні проєкти, блоги, журнали, може, ще щось пропустила, бо часу моніторити не було.

Ваші малюнки зараз дуже популярні. Вони піднімають бойовий дух і настрій, а це так важливо. Що відчуваєте?

Досі в шоці від цього 🙂

Це дуже неочікувано, але я рада, що можу допомагати людям в доступний мені спосіб

Ми всі певні, що скоро переможемо. І кожен мріє, що після перемоги зробить те чи інше – найперше. Про що мрієте ви?

Мабуть, виспатися. Не прокидаючись щопівгодини, перевіряючи новини, не сидячи пів ночі в підвалі під звуки сирени, а саме тут, де я відповідаю на ваші питання. І після війни вільно пройтися містом. Бажаю всім нам миру і, звісно, перемоги!

Пишаємося такими українками, як Ярослава Яцуба, і у рамках спільного з компанією «ГРАВЕ Україна» спецпроєкту ми розповідатимемо про них кожні два тижні – чекайте, читайте, підтримуйте, діліться!

Як влучно зазначила голова правління «ГРАВЕ Україна Страхування життя» Наталія Базилевська, «ми, жінки, подекуди докладаємо надзусилля, виконуючи незвичні для нас ролі, переймаючи частину чоловічих функцій у цей час. Але лише так і лише разом ми переможемо!»

ДОВІДКА ПРО GRAWE
В Україні концерн GRAWE представлений двома страховими компаніями ПрАТ «ГРАВЕ УКРАЇНА Страхування життя» та ПрАТ «Страхова компанія «ГРАВЕ УКРАЇНА».
***
Обидві компанії є дочірніми підприємствами австрійського фінансового концерну GRAWE, заснованого ще у 1828 році братом імператора Австрійської імперії, ерцгерцогом Йоганом. В Австрії концерн давно надає захист у всіх сферах страхування майна, здоров’я та життя. За аналогічною схемою концерном було прийнято рішення розвивати страхування в Україні.
***
«ГРАВЕ УКРАЇНА Страхування життя» була створена у 1998 році, одразу зайняла і зберігає досі лідируючі позиції на українському ринку довгострокового страхування життя. Компанія пропонує клієнтам, як приватного так і корпоративного сегмента, широкий спектр привабливих програм з накопичувального страхування життя з медичними та пенсійними складовими.

«ГРАВЕ УКРАЇНА Страхування життя» завжди раді вітати в офісі за адресою:
Київ, 03150, Україна

вул. Велика Васильківська 65
тел.: +38 044 490 59 10

факс: +38 044 490 59 11
мтс: +38 050 438 50 50

київстар: +38 098 438 50 50
+38 0800 30 50 50

(безкоштовно з усіх стаціонарних телефонів у межах України)
mail: info@grawe.ua
www.grawe.ua