Світову славу здобули не лише видатні українки за походженням Міла Куніс чи Міла Йовович, а й інші дівчата, хоч і маловідомі. Вони заслуговують, щоб земляки ними пишались і про них знали. Запам’ятовуйте! Наша оглядачка Вікторія Смерека зібрала про них найцікавіше.

АНТОНІНА ЧЕХОВСЬКА

Українська співачка, підкорила світ своїм голосом, дебютувавши на знаменитій оперній сцені Carnegie Hall у Нью-Йорку. Антоніна співає кількома мовами, але не забуває про українську: після концертів вона завжди виконує фанатам пісні рідною мовою.

АННА СТЕН

Зірка Голлівуду 1930-1950 років, киянка, справжнє ім’я якої – Ганна Петрівна Фесак. Ніколи не приховувала свого українського коріння, дебютувала в стрічках «Дівчина з коробкою» та «Земля в полоні», за що набула слави не тільки в США. У колишньому СРСР її вважали «еталоном краси радянської жінки».

ГАЙДІ-МАРІЯ СТЕФАНИШИН-ПАЙПЕР

Стала 445 людиною, яка побувала в космосі. Здійснила 2 космічні польоти (загальною тривалістю 27 діб) і 5 виходів у відкритий космос. Батьки космічної жінки емігрували в США із Західної України. Не забуваючи про свою батьківщину, вони віддали дівчинку до дитячої організації «Пласт». Коли ж Гайді-Марія стала знаменитою на весь світ – навідалась в Україну до «пластунів».

АНАСТАСІЯ ПЕТРИШАК

Талановита скрипалька з Івано-Франківська, виїхала в Італію в одинадцять років. Підкорила всю Європу, зігравши на скрипці Паганіні.

МАРИНА В’ЯЗОВСЬКА

Вчена-математик з Києва, живе й працює у Німеччині. У 2016 році вона розв’язала задачу, над якою вчені ламали голову ще з 17 сторіччя. За це отримала премію Салема, котру вручають лише одному вченому-математику на рік за видатні результати досліджень.

НАТАЛІ ВУД

У дівоцтві Захаренко, тричі номінантка на «Оскар», найвідоміша актриса Голлівуду 1960-х, знана передусім за «Вестсайдською історією»: фільм увійшов до золотого фонду світового кіно. Ім’я Наталі знає кожен, хто працює в кіноіндустрії.

CОНЯ ДЕЛОНЕ

Одеситка, художниця-абстракціоністка, революційний смак якої змінив історію французької моди 1920-х років. Окрім полотен вона створювала театральні костюми, візерунки для тканин haute couture, першою відмовилася від вбрання з пишним пір’ям, намистом, блискітками і ввела моду на стримані прямі лінії і простий фасон.

КАТЕРИНА ЮЩЕНКО

Науковець-кібернетик, перша жінка-програміст, яка першою у світі створила мову програмування для комп’ютера. І дарма, що згодом винайшли іншу мову, яка зараз і використовується в ІТ-індустрії, але саме Катерина Логвинівна Ющенко увійшла в історію як жінка, винахід якої поклав початок абсолютно нежіночої сфери. А ще вона – донька «ворога народу», засудженого за «український націоналізм», яку виключили з усіх вузів. Її дивовижну історію читайте тут.

Ще одна українка, теж з минулого, – галичанка Кунгута стала королевою Чехії і матір’ю польського короля, була коханкою затятого ворога свого чоловіка і кохала його до смерті: почитайте про неї тут, вам сподобається:)