Литвиненко Станіслава: перша українка з жіночим іменем «по батькові»
Їй 16 років, і вона змінила також власне ім’я, прізвище і з Миколаївни стала Лесіївна
Їй 16 років, і вона змінила також власне ім’я, прізвище і з Миколаївни стала Лесіївна
Литвиненко Станіслава Лесіївна – так тепер звати киянку, яка ще недавно була Анастасією Миколаївною. Вона – донька засновниці національної освітньої платформи «Всеосвіта» Лесі Литвиненко. Власне, на ім’я мами дівчина змінила своє по батькові, досягши 16-річного віку, і стала Лесіївна, а не Миколаївна, як звуть її біологічного батька. Також дівчина замість імені, даного при народженні – Анастасія, обрала ім’я Станіслава – так її колись хотіла назвати мама. «Анастасією мене назвав біологічний батько. Мене мало чого з ним пов’язує. Крім цього, найбільша не любов до цього імені – його розповсюдженість», – пояснила дівчина у коментарі «Українській правді». «Я взяла прізвище батька, чоловіка, який мене виховав, і я дуже хотіла, аби в імені було щось від матері, бо це дуже важлива людина в моєму житті. Тоді я вирішила, що хочу бути Лесіївною”, – розповіла Станіслава.
Мама дівчини – Леся Литвиненко зізналася, що спершу не схвалила рішення доньки. Але дівчинку підтримав вітчим, а згодом і вона. Пані Литвиненко сама розповіла про цю подію на своій фейсбук-сторінці:
«Мабуть, в Україні це перша жінка з жіночим «по батькові». Прізвище взяла свого справжнього батька, який її виховав. Ім‘я обрала те, яким я її хотіла назвати при народженні. Тільки по батькові викликає непорозуміння — «по батькові» має бути, а не «по мамкові».
Знаєте, є багато чоловіків, які здатні запліднити, багато жінок, які здатні народити, проте не всі вони здатні виховати дорослу відповідальну людину. Мабуть, виховання є найскладнішим процесом у дорослішанні дітей.
Наше виховання вплинуло на її вибір носити моє ім‘я «по батькові» демонструючи глибоку повагу саме до матері. Мабуть, наші дискусії щодо біблійної нерівності вплинули на її світогляд. У Біблії жінки були товаром і особисто мене це завжди обурювало, особливо в контексті родослівної.
Жінка для своєї дитини робить все, жінка ладна вмерти за своє дитя і буквально вмирає при пологах.
Моя Стася феміністка. Вона ще дитина, багато чого не розуміє і ми мусимо постійно пояснювати, що «права жінок», це не про «пісяти навстоячки», це право бути рівною в соціальному житті та самостійно обирати життєвий шлях і нести відповідальність за свій вибір.
Я стала для своєї дитини прикладом щасливої та сильної жінки. Я ніби незалежна, але я хочу залежати від свого чоловіка, я хочу аби він головував у нашій родині. Мені безмежно пощастило, коли я робила свій вибір вдруге і обрала такого інтелектуально сильного партнера. Для моєї доньки це взірець справжньої родини, коли стосунки щирі і чоловік поважає та підтримує дружину на найвищому рівні. Саме тому мій чоловік підтримав бажання Стасі обрати нові ПІБ. Я була проти, а він підтримав її».
За словами Станіслави, процедура зміни імені, прізвища та по батькові зайняла 4 місяці. Раптом хтось теж захоче – майте на увазі, україночки 🙂
Підписуйтесь на наш дайджест у Telegram, жіночі історії в Інстаграм та приєднуйтеся до нашої веселої 46 000-ї спільноти у Facebook. Не спамимо дописами, ділимося лише дійсно цікавим 🙂
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: