Чи знаємо ми історію України? Чимало людей з упевненістю скажуть: авжеж, у школі вчили, книжки читали, екзамени склали. Це так, але закономірностей не бачимо, уроків не виносимо, аналогій не прослідковуємо — лише приймаємо чиїсь інтерпретації минулих та сьогоднішніх подій. Разом з національною книжковою платформою Yakaboo пропонуємо книжки, які аналізують факти нашої історії та вчать критично мислити. 


Нарис історії України. Формування модерної нації XIX-XX століття

Ярослав Грицак

Дехто наголошує на особливій, унікальній українській історії. Але це таке собі віддзеркалювання теорії “особливого російського шляху”. Насправді наша історія абсолютно нормальна. Ярослав Грицак відкриває нам закономірності подій та тенденцій, які вписуються у складний, але логічний візерунок історії європейської та світової. Книжка увійшла до тридцяти найзнаковіших книжок часів Незалежності за рейтингом Українського інституту книги.


Українці і поляки. 1000 років (не)порозуміння

Петро Кралюк

З самого початку повномасштабного російського вторгнення Польща всіляко підтримує Україну та українців. Це одна з країн, на повне розуміння та допомогу якої ми можемо розраховувати. Нас поєднує спільна історія, яка не була завжди про дружбу та співпрацю. Часто до створення негативних міфів про українців чи поляків вдавалися “треті сторони”. Читаймо, щоб краще розуміти один одного та не повторювати помилок минулого.  


#МояУПА

Любов Загоровська

Ця книжкова новинка пропонує подивитися на УПА очима безпосередніх учасників подій. 39 історій про тих, хто або воював у лавах Української повстанської армії, або допомагав УПА виборювати незалежність України. Цим подіям майже 100 років, але їхнє значення усе ще не оцінене нами як слід. Герої оповідань зазнали переслідувань, арештів, репресій, але залишилися незламними й нескореними у своїй боротьбі. Це долі, які надихають та допомагають осмислити велику сторінку історії України.


Жнива скорботи:
Радянська колективізація і голодомор

Роберт Конквест

Дослідження Роберта Конквеста стало першим на Заході виданням про один з найтрагічніших періодів нашої історії — Голодомор 1929-1933 років. Спираючись на документальні джерела, автор послідовно та докладно розповідає про злочини радянської влади та їхні жахливі наслідки в Україні. Автор прямо назвав Голодомор геноцидом українського народу. За висвітлення правди про Голодомор в Україні Роберта Конквеста нагороджено орденом Ярослава Мудрого. 


Українська діаспора

Іван Драч

Ми насправді небагато знаємо про історію та життя української діаспори. Іван Драч, видатний поет та перший голова Народного руху — людина, у житті якої було немало суперечностей. Втім, усі види діяльності митця залишили відбиток на його стосунках з українською діаспорою. У своїй книзі Драч пропонує глибокий погляд на проблеми світового українства у текстах доповідей та виступів на міжнародних заходах, у його інтерв’ю українським і західним ЗМІ, які не втратили своєї актуальності й нині.


Україна. Їжа та Історія

Марина Гримич, Ігор Лильо, Олена Брайченко, Віталій Резніченко

Їжа та національна кухня з її історією — культурне надбання і частина нематеріальної спадщини України. Книжка про історію національної кухні України, особливості регіональної кулінарної традиції та рецепти популярних страв, до роботи над якими було запрошено кухарів-професіоналів. Розкрийте потенціал кулінарної дипломатії та  вчиться готувати страви, які закохують в Україну! Книжку створено у рамках науково-просвітницького проєкту їzhakultura. 


Україніссімо / Ukrainissimo

Дмитро Бєлянський

Усі ми ставимо собі питання про майбутнє України. Яким воно буде після Перемоги? Журналіст та письменник Дмитро Бєлянський запрошує розглянути один з варіантів у його “методологічній утопії” про образ України у найближчi 20 рокiв пicля здобуття Перемоги. Після десятків  інтерв‘ю з різними співрозмовниками автор стверджує: ми усі зараз сприймаємо наше спільне майбутнє так саме однаково, як і сьогодення. Чи це дійсно так — питання до читачів. Книга видана українською та англійською мовами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: