На початку грудня видавничо-освітній проєкт «Портал» представляє одразу три нові книги, присвячені Різдву та його традиціям. Вони стануть хорошим подарунком не лише для дітей: впевнені, книжкові новинки з цікавістю прочитають і самі батьки.

«Велика різдвяна книжка»

Унікальне видання, в якому зібрано 33 есеї про Різдво

Книга «Велика різдвяна книжка»
Обкладинка книги «Велика різдвяна книжка»

Як виник адвент-календар? Звідки походить традиція різдвяного посту і хто приносить подарунки цього дня? Як українцям вдавалося таємно святкувати Різдво у Радянському Союзі? Як пов’язаний із Різдвом гурт Beatles і чому пуансетію прийнято вважати різдвяною квіткою? Відповіді на ці та багато інших питань сховані у виданні «Велика різдвяна книжка». Вона розкриє дітям та дорослим історію виникнення одного з найголовніших зимових свят, познайомить із символікою Різдва та особливостями його святкування у різні історичні періоди.

Авторами книги стали Ярослав Грицак, доктор історичних наук, професор Українського Католицького Університету та Надійка Гербіш, письменниця і перекладачка.


«Різдво і мої дванадцять бабусь»

Книга розповідає про традиції святкування Різдва у різних країнах

Головна героїня, дівчинка Марія, має родичів по всьому світу, а тому в неї є можливість побачити на власні очі, які різдвяні традиції існують у різних куточках планети. Німеччина, Польща, Мексика, Фінляндія, Ефіопія, Канада, Австралія, Бразилія, Ізраїль та, звісно, Україна — книга охоплює максимально широку географію та знайомить читачів  із розмаїттям культур, а також розповідає про українську діаспору.

Замовляючи книгу, кожен читач може обрати одну з трьох суперобкладинок «Мексика», «Німеччина», «Ізраїль».

Видання призначене для дітей молодшого і середнього шкільного віку.

Авторка книги – Катерина Єгорушкіна, письменниця, розробниця методики роботи з дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку, членкиня Всеукраїнської арт-терапевтичної асоціації. Науковий консультант видання – релігієзнавець, історик Ігор Козловський.


«Коляда з лицарями»

Казкова історія занурить читача у часи Великого князівства Литовського

Книга «Коляда з лицарями»
Книга «Коляда з лицарями»

Юні читачі дізнаються казкову історію про допитливих і сміливих дітлахів Анничку та Мстислава, яким доведеться взятися за розгадку таємниці зникнення лицарського прапору. Разом із героями, які очікують на святкування Коляди, діти поринуть в історію про родинну підтримку, дорослішання і віру в диво.

Видання призначене для дітей молодшого і середнього шкільного віку.

Авторка книги – Ольга Купріян, письменниця, літературна критикиня і  координаторка проекту BaraBooka.

Що важливо, книжки «Порталу» мають QR-код та набір ігрових карток, що містять посилання на історичний контекст подій книги, а також психологічний коментар та поради для спільного читання батьків та дітей.

До речі, видавничо-освітній проект «Портал» допомагає дітям і підліткам розуміти історію та культуру України у світовому контексті. Особливу увагу проект приділяє ідеї «зцілення історії», що передбачає позбавлення від радянського наративу і формування нового покоління українців, відкритих і відповідальних, із незалежним мисленням і широким світоглядом, які творять майбутнє з розумінням уроків минулого.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: