У наш час важко уявити, що можна стільки прожити разом – 75 років і 1 місяць. Але парі Василя та Парасковії Кириченко це вдалося. Вони навіть стали героями спецрепортажу ТСН, після чого – офіційними рекордсменами Національного реєстру рекордів як пара, що має найдовший зафіксований шлюб.

Вони побралися 22 лютого 1948 року, зараз пані Парасковії 92, пану Василю – 96 років. Познайомилися в землянці під час Другої світової війни. А в нинішньому поважному віці зіштовхнулися з війною знову – зустріли 24 лютого 2022 року в селі Кухарі Київської області. Змушені були евакуюватися на Західну Україну, але вже повернулися додому, хоч село зазнало руйнувань після руского міра.

Усе життя подружжя важко працювало. Переїхали до Києва у 1950 році – на будівництва. Збудували й собі будиночок під столицею, народили доньку, мали господарство.

Кілька років тому у Василя Кириченка стався інсульт, його паралізувало, але дружина турботливо доглядає і не дозволяє здаватися

Фото: Національний Реєстр Рекордів України

Як вдалося зберегти стосунки, пара ніколи не замислювалася. «Жили в мирі, не сварилися, ділилися і горем, й щастям», – сказала пані Парасковія в інтерв’ю ТСН. З першої зустрічі Василь для неї був найгарнішим на селі. А зараз – найрідніший.

До подружжя Кириченків титул найтривалішого шлюбу належав вінницькій родині Макаренків – 71 рік разом. А загалом чинний світовий рекорд зараз – 82 роки шлюбу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: