На Майдан Незалежності в центрі української столиці вийшли понад 500 українців, об’єднаних спільним прагненням – волю полоненим захисникам України! Над Майданом пролунала Молитва українського воїна («Україно, свята мати Героїв») та озвучені заслуженими і народними артистами України автентичні повідомлення тих, хто виконав наказ і здався в полон.

Серед учасників акції були не лише родичі військовополонених, а й бійці, які пройшли через пекло полону. Зокрема, командирка підрозділу «Янголи Тайри» Юлія Паєвська (Тайра), колишня пресофіцерка бригади «Азов» Валерія Суботіна (Нава), медикиня Тетяна Теплюк (Хрещена), азовець Дмитро Андрющенко (Дипломат) та інші герої, яким вдалося вирвати із лабет ворога.

До мітингу також доєдналися представники бригад, міжнародних організацій, волонтери та благодійники

Участь представників Координаційного штабу та Мінвету вщент розбила ворожі прагнення посіяти розбрат між представниками громадськості та органами влади.

«Ми єдині і стоїмо щитом за наших військовополонених! Тільки винесення у топ-3 пріоритетних питання проблеми звільнення військовополонених на всіх можливих переговорних майданчиках дозволить вивести цю ситуацію з глухого кута. Влада разом із суспільством мають схаменутися і спрямувати зусилля на те, щоб повернути волю своїм полоненим дочкам і синам. Бо без цього шанси отримати перемогу у битві за право визначати долю набагато нижчі», – наголосила у своєму виступі керівниця ГО «Жінки зі сталі» та організаторка акції Наталія Зарицька.

Наталка Зарицька була першою з тих, хто вдарив на сполох і привернув увагу до полонених бійців з «Азовсталі». Адже серед азовців у полоні був і її чоловік Богдан. Намальований її сином малюнок із закликом «Save Mariupol. Save Azovstal» за добу розповсюдили тисячі людей.

Наталка ініціювала створення «Ради дружин та матерів захисників України «Жінки зі сталі», яка об’єднувала родичів захисників Маріуполя, що опинилися в полоні, зникли безвісти або загинули. Тих, хто, як Наталка, не міг сидіти, склавши руки… Її щемливе, щире інтерв”ю читайте за посиланням.