Як довше зберегти свіжими літні фрукти
"Кислотна ванна", захист від вологи і ще три поради від кухарів
"Кислотна ванна", захист від вологи і ще три поради від кухарів
Розпитали кухарів, як зберегти фрукти і ягоди,бо улюблені полуниці, малини, абрикоси, шовковиці, черешні у спеку псуються на очах, не встигнеш принести додому. Не все куплене одразу з’їси і ніби й зберігаєш у холодильнику, а виймаєш – фрукти вже в плісняві чи у «зморшках». Кухарі борються з цим вміло і не приховують свої секрети.
Не принесли, поставили на столі, помили, поїли, забули, а одразу в холодильник. Особливо це стосується ягід і фруктів з кісточками, куплених на відкритих базарах. Нагрівшись на сонці і потрапивши у таку ж прогріту квартиру, вони дозріють і перезріють за лічені години – елементарний парниковий ефект. На ранок їх можна вже викинути.
Миють перед вживанням, зберігають на паперових чи текстильних рушниках, які всмоктують зайву вологу і сік. Тримають на полицях, а не у нижніх ящиках холодильника. У більшості моделей саме там найвища вологість – це добре для зберігання овочів, але не ягід і фруктів.
Читайте також: Цікаві літні салати: 7 рецептів з ягодами, зеленню і сирами
Цупку упаковку знімають. Плоди з кісточками зберігають у неглибоких керамічних мисках, ягоди перекладають у широкий контейнер з викладеною на дні паперовою серветкою. Краще ще й чергувати серветкою кожен шар ягід. Кришками не закривають – знову ж таки, для циркуляції повітря.
Стиглі фрукти легко пошкоджуються, а це спричиняє плісняву і появу гнилі. Тому на них не треба класти зверху персик, персик ну і ще один персик) – це спрацює, як прес і пошкодить нижній шар плодів.
Але лише перезрілим чи м’ятим ягодам і фруктам. Кухарі змішують одну частину оцту і десять частин питної води і цим розчином ополіскують підіпсовані плоди. Він вбиває спори плісняви і не дає їй розповсюджуватися далі.
Йдемо наводити порядок холодильнику і насолоджуватися полуницею)
А якщо в ньому знайдуться яблука, то маємо смачні та прості рецепти випічки з яблуками – результат вас порадує.