Це їхній власний досвід «боротьби» із забитими шафами, безрезультатного пошуку десертної лопатки в кухонній шухлядці і “перевиховання” чоловіка з його вічним «А де ти поклала мою сорочку?». Клінхакерки, по суті, – це дівчата, які знаються на клінінгу – прибиранні тобто і діляться побутовими чи професійними лайфхаками на своїх сторінках в інстаграмі. Вони не повчають «спершу впорядкуйте своє життя» і «почніть жити усвідомлено», а дають суто практичні ідеї, як впорядкувати побут, а не голову: від просто красивих фото зручно розставленого посуду до 100 способів складання рушників у ванні. Ми, відверто кажучи, не є педантичними чистюлями, але у кожної з перелічених тут клінхакерок щось класне для себе запозичили. Сподіваємося, україночки теж:) Тримайте 10 найцікавіших, на нашу думку, клінхакерок: вказуємо їхні нікнейми, які легко знайти у пошуковику інстаграму.

@THEHOMEEDIT

У сторінки, яку ведуть дві подруги Клеа і Джоанна, мільйон підписниць! Це навіть не сторінка, а цілий проект The Home Edit з ідеями облаштування і дизайну простору. Вони ще й викладають класні міні-відео впорядкованих квартир, кімнат, шухляд, полиць на кшталт «було – стало».

@SHIRAGILL

Авторка цього клінхакерського блогу американка Шира Джил сповідує «редакторський» підхід у наведенні порядку: все зайве вичистити, все потрібне гарно оформити. Мінімалізм, який дуже підходить до наших компактних осель.

@MIA_ORDONO

Поки єдина українська клінхакерка, яку ми знайшли в інстраграмі. Називає свою сторінку «Блог #1 про чистоту і порядок». Дає цікаві поради як доглядати за постіллю, як незвично використовувати звичайні речі і навіть складає порядок за гороскопом:) Проводить «челенджі чистоти» – розписані покроково «програми прибирання».

Читайте також: Як прати без порошку – секрети наших прабабусь без тайду і електролюксів

@ORGANIZEDBYELLIS

Ще одна американка Лора Еліс дає детальні інструкції, як посортувати речі, оптимізувати простір, тримати все під рукою і водночас не захаращувати житло. Любить все підписувати: від лотків з кухонним причандаллям до пакунків з речами – і робить це дуже вишукано, що аж хочеться і собі перейняти.

@ABOWLFULLOFLEMONS

У цьому блозі фактично посторінково розбирають відому книгу «The complete book of clean» – повний збірник з прибирання. Тут є суто побутові корисності – швидка чистка ванни чи начиння, є й цікавинки – декорування святкового столу. Приємно навіть просто дивитися.

@LAURA.CATTANO

Гасло авторки сторінки Лаури Каттано – living better with less або живи краще з меншим. Вона професійно розробляє для меблевих і дизайнерських компаній різні системи зберігання речей, а в інстаграм викладає найцікавіше. І найпрактичніше – скажімо, як перетворити дверцята шафи на тримачі різних дрібниць.

@NEATMETHOD
Назва перекладається, як метод акуратності, якого завдяки цьому блогу дотримуються дизайнери інтер’єру, сервіси з прибирань у всьому світі. На сторінці викладають приклади реальних «перевтілень» простору, а також новинки побутової техніки, домашні лайфхаки.

@SIMPLYORGANIZED
Головний принцип, який сповідують на цій сторінці, – немає єдиних правил порядку для всіх: хтось любить складати речі «під лінійку», а хтось сходить з розуму від такого перфекціонізму. Тому тут ніхто не нав’язує, як правильно, а просто показують вдалі рішення з організації того, що нас оточує вдома: від взуття до контейнерів для круп.

@OPERATIONORGANIZATION
Авторка сторінки Катріна Тіпл вчить простим речам: як компактно складати речі – на полицях і в валізі, як зі смаком розставити баночки на кухні, як не засмічувати робочий стіл. Все дуже практично і доступно. І гарні фото:)

Читайте також: Як навести порядок у шафі – 5 порад стиліста, як без стиліста посортувати одяг

@BREATHING.ROOM.ORGANIZATION
Американка Холі – щаслива дружина і мама ділиться у своєму інстаблозі власними уроками створення затишку і впорядкування вічного розгардіяшу, який влаштовують двоє дітлахів. Її завдання – зробити так, щоб простір був зручним, а не створював додаткові клопоти.

Всі перелічені сторінки легко знайти в інстаграмі – просто вставляєте у “віконечко” пошуковика вказані назви. Сторінки, окрім української, ведуться англійською мовою, але це не страшно: по-перше, головні там все ж таки фото; по-друге, контекст цілком зрозумілий для тих, хто вивчав іноземну в школі. Впевнені, будете дивитися і казати: як же я сама не додумалася зробити так само!

До речі, не менш цікаві і корисні сторінки у фудхакерок – звичайних дівчат (є навіть мами трьох діток), які нормалізували власну вагу, опанували правильне харчування і діляться фудхаками і рецептами: читайте про них тут.