Знайшли на фейсбук-сторінках відомих кухарів, ще не пробували, але заінтриговані – від одних вже назв. Салати, можливо, не щоденні, але точно ті щоденні – огірок-помідор-цибулька-сметана – урізноманітнять. Тим паче, зараз овочево-ягідний розпал (навіть кавуни вже є – бачили ж?), то й не шкода поекспериментувати й щось нове спробувати. Записуйте, україночки, у свої зошити з рецептами:)


Із зеленню, чорницями і сиром

Потрібно: різна зелень (рукола, салатна суміш, кріп, базилік), 1 склянка чорниць (ожини чи малини), 200 г сиру з пліснявою чи 150 г горгондзоли, 1/2 склянки злегка обсмажених волоських горіхів чи горіхів пекан, оливкова олія, бальзамік.

Готуємо. Зелень акуратно змішуємо з чорницями, зверху посипаємо подрібненими сиром і порубленими горіхами. Олію змішуємо з бальзаміком, поливаємо салат. Перемішуємо, подавши на стіл.


Із смаженими персиками та моцарелою

Потрібно: 5 персиків, 3 степір’я зеленої цибулі, зелень (рукола, крес-салат), півпучка кінзи, 3 ст. л. меду, 2 ст. л. лимонного соку, цедра половини лимону, 1 ч. л. тмину, 3 ст. л. оливкового масла, 200-300 г моцарели, сіль до смаку.

Готуємо. Чотири персики ріжемо півкружальцями, видаливши кісточки. П’ятий персик чистимо від шкірки, ріжемо крупно і разом з подрібненою зеленою цибулею, кінзою, медом, сіллю, лимонним соком, тмином і олією перетираємо у пюре-соус.

Розігріваємо духовку до 200С, ставимо режим гриль, викладаємо на решітку порізані персики, змащуємо злегка соусом і запікаємо кілька хвилин так, щоб вони припеклися, але не розм’якли.

Тим часом викладаємо в салатник зелень, зверху кладемо нарізану кружальцями моцарелу, потім запечені персики і добре поливаємо соусом.


Із шпинату, полуниці і козиного сиру
Потрібно: склянка полуниці, 2 жмені листя шпинату, 100-150 г твердого козиного сиру, по 1 ст. л. кунжуту, соку лимону, меду, кунжутної або оливкової олії, сіль до смаку.

Готуємо. Ріжемо полуницю на четвертинки, шпинат рвемо руками, сир крупно тремо. Викладаємо в салатник. Змішуємо олії, мед, сік лимону. Поливаємо і посипаємо кунжутом. Його можна попередньо трошки обсмажити.


Із кавуна і фети

Потрібно: 1 пучок руколи, півпучка базиліку, 0,5 кг м’якоті кавуна, 150-200 г фети, 1 ст. л. меду, сік половини лимону.

Готуємо. М’якоть кавуна ріжемо, а фету ламаємо крупними кубиками. Мед змішуємо з лимонним соком. У миску викладаємо зелень, кавун, фету, поливаємо заправкою з меду та лимонного соку.


Із черешні, тунця та редису

Потрібно: 1 банка консервованого тунця у власному соці (150 г), невеличкий пучок редису, 1 пучок руколи, 1 склянка черешні, сік половини лимону, 2 ст. л. оливкової олії.

Готуємо. Черешню миємо, ріжемо навпіл, видаляючи кісточку, редис ріжемо тонкими напівкружальцями, тунця розминаємо виделкою. На тарілку викладаємо шарами руколу, тунець, редис і черешню. Поливаємо сумішшю лимонного соку і олії.


З броколі і селери

Потрібно: 0,5 кг броколі, 2 огірка, 3 стеблини селери, по жменці петрушки і кропу, 150 мл йогурту, сіль до смаку.

Готуємо. Капусту ділимо на суцвіття, опускаємо в окріп, проварюємо 3-4 хвилини, виймаємо, ставимо під холодну воду. Підсушуємо.

Огірки ріжемо невеличкими брусочками, селеру і зелень подрібнюємо, змішуємо все з капустою, заправляємо йогуртом, солимо.


З салату, горіхів, яблука і дорблю
Потрібно: 2 несолодких яблука, 2 стеблини селери, півсклянки волоських горіхів, 150 г сиру дорблю, 1 пучок салату, 1 ст. л. лимонного соку, оливкова олія, сіль, перець до смаку.

Готуємо. Яблука і селеру нарізаємо соломкою, сир – кубиками, горіхи – подрібнюємо ножем, листя салату – рвемо руками. Змішуємо все в салатнику, заправляємо олією з лимонним соком.

Нетипові страви можна приготувати ще й з кабачків: тримайте за посиланням 5 незвичних і смачних рецептів з кабачків. Смачного! І досить вже тих простих огірків зі сметаною:)