Спецпоказ документального фільму Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі», який здобув премію «Оскар», відбудеться в Українському Домі 23 березня, в рамках проєкту «Кінопростір» – спільної програми Українського Дому та Української Кіношколи. 

«20 днів у Маріуполі» – найвідоміший у світі й найтрагічніший український документальний фільм. Він засвідчив російські військові злочини у Маріуполі, став вагомим українським голосом у світі та приніс своїм авторам нагороди на кінофестивалях Sundance, Docudays UA, Пулітцерівську премію, BAFTA й Оскар.

Початок повномасштабного вторгнення відеожурналіст Associated Press Мстислав Чернов разом зі своїми колегами продюсеркою Василиною Степаненко та фотографом Євгеном Малолєткою зустріли в Маріуполі.

Шок від жорстокості, з якою росіяни руйнували не лише будинки, а й долі безлічі маріупольців, журналісти пережили разом з усіма. На 21-й день після окупації міста їм вдалося виїхати через гуманітарний коридор

Фільм «20 днів у Маріуполі» зроблено у співпраці Associated Press та американських документалістів із Frontline. Матеріал було відзнято під час перших днів облоги Маріуполя. Близько 10% відео та фотографій вдалося відправити з єдиної точки у місті, де був сигнал мобільного зв’язку. Близько 30 годин відео вивезли гуманітарним коридором.

Фільм демонструється з українськими субтитрами.