Онлайн-ресурс U.KРАЇНА КАЗОК має за мету відродити та зберегти українську народну казку, зробити її доступною для широкої аудиторії, розповісти про особливості регіону, в якому вона народилась, а також допомогти батькам відродити традиції сімейного читання.

Проєкт створений командою The Hands і реалізовується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».

За словами організаторів, казки, що будуть представлені на сайті, були зібрані в численних експедиціях по всіх куточках країни і їхня автентичність — одна з головних родзинок платформи U.КРАЇНА КАЗОК. Основну базу проєкту склала збірка казок Миколи Зінчука, відомого українського фольклориста.

Микола Зінчук з 1970-х років зібрав понад 8000 чарівних оповідок з усіх куточків України

Микола Зінчук, фото з сімейного архіву

“У Франції був Шарль Перро, в Німеччині — брати Грімм, а ми, на щастя, маємо Зінчука та тисячі українських казок, які тепер можемо послухати та передати дітям”, — зазначив керівник проєкту Роман Дмитрик, співзасновник громадської організації The Hands.

Збірка Зінчука “Українські народні казки” складається із 40 томів і за своїм обсягом, культурною та науковою цінністю не має аналогів не тільки в українській, але й у світовій фольклористиці. Тому упорядникам проєкту довелось чимало попрацювати, щоб відібрати найкращі зразки народної творчості, які найвдаліше репрезентують кожен регіон України. Ця робота тривала понад рік і ще не завершена, адже прочитавши чи послухаши одну підбірку казок діти неодмінно захочуть ще.

Особливістю проєкту є те, що казки будуть представлені в трьох різних форматах — текстовому, аудіо- та анімаційному варіантах

Автори проєкту Роман Дмитрик та Юрій Пристаєцький. Фото: Engeniy Zhuravlov

Читайте також: Українки на захисті життя: Катерина Чікіна – співавторка ТГ-каналу казок для дітей у бомбосховищах

Отже більшість казок можна буде почитати, послухати або ж переглянути. “Ми хотіли, щоб батьки і діти мали можливість підійти до української казки з різних сторін — переглянути як мультик у вільну хвилину, вмикнути аудіо версію перед сном або ж навіть поставити, як родинну виставу, перед тим прочитавши її усією сім’єю”, — розповів креативний директор проєкту Юрій Пристаєцький.

До роботи над проєктом долучились знані українські актори театру і кіно Римма Зюбіна, Михайло Кукуюк, Віталіна Біблів, Роман Ясіновський, Дмитро Сова, Григорій Бакланов, Олександр Ярема, Антоніна Хижняк та багато інших.

Як зазначають творці проєкту, платформа U.КРАЇНА КАЗОК планує розвиватися, постійно доповнюватися і розширюватися для того, щоб забезпечити як батьків, так і вчителів цінним ресурсом для вивчення культури, звичаїв і традицій нашого народу. А ще казка, як зазначають психологи проєкту, є надзичайно корисним інструментом арт-терапії, що допоможе у подоланні дитячої тривожності, стресу і страхів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: