Та нестерпна мука, коли натирає задник взуття, знайома майже кожній з нас. Особливо навесні та влітку, коли нарешті перевзуваєшся у балетки, босоніжки, туфлі, півдня бігаєш і потім думаєш, як би їх швидше зняти і чим би заклеїти роздерту до крові п’ятку…

Одна з причин того, що натирає задник взуття – спека: нога набрякає, а взуття ж не розширюється і робить свою темну справу, «стесуючи» верхній шар шкіри. Але ще одна не менш поширена причина – взуття, підібране без врахування будови стопи, точніше її згину. Взуттьовики це добре знають, а стилістка Олена Пєскова склала за їхніми порадами «вказівники» для нас, жінок. Запамятовуймо, що робити, щоб вас більше ніколи не натирало взуття. Тим паче, якщо збираєтеся купувати нове.

Перше: подивіться уважно на свою стопу

Станьте біля дзеркала, поставте стопу рівно і визначте, чи є вигин між нею та підлогою. Потім підніміться на пальцях і подивіться на вигин стопи ще раз. Стовідсотково він є, але який саме: глибокий і помітний чи стопа майже пряма, і вигин не сильний?

Друге: визначте вигин своєї стопи

Для цього не треба бути остеопатом чи взуттьовиком. Достатньо вибрати між двома видами: плавний згин чи активний? Назви, зрозуміло, умовні, ви не знайдете їх в медичних словниках чи взуттєвій термінології. Але суть одна: є стопи з сильним вигином, є з мінімальним. Це, зокрема, й впливає на те, чи буде взуття натирати вашу ніжну ніжку навіть під час короткої перебіжки з дому до зупинки тролейбуса.

Краще вибирати взуття, в яких підошва максимально повторює вигин стопи

Третє: виберіть правильну підошву

Тут йдеться не про вибір між висотою підбору 5 чи 7 сантиметрів, між модними фасонами “танкетка чи платформа”, а про співвідношення підошви до вигину стопи. Адже кут, під яким вона лягає на підошву, впливає на кут дотику нашої п’ятки і задника взуття і, відповідно, на тертя між ними. Якщо узагальнити: чим менший вигин стопи тим рівнішою має бути підошва і тим меншим буде тертя п’ятки і задника.

Четверте: підберіть свою модель

Якщо у вас плавний вигин стопи, тобто вона майже рівна, це зовсім не означає, що треба негайно перейти на взуття з пласкою підошвою і назавжди забути про підбори. Просто в такому разі треба підібрати “свої” підбори. Скажімо, класичні літні еспадрильї краще сядуть на плавну стопу, для активної підійдуть босоніжки на танкетці з підвищеннмя до п’ятки. Шпильку 10 сантиметрів витримає стопа з активним вигином, а на стопу з плавним вигином краще взути туфлі чи балетки на невисоких підборах-«чарочках», тоді точно не будете жалітися, що знову натирає взуття. Те саме стосується кросівок і кедів: перші завдяки підвищенню підошви вбережуть п’ятку при активному згині стопи, другі пасуватимуть плавному згину. Олена Пєскова продемонструвала це на світлинах.

Читайте також: 5 секретів, як виглядати стрункішою – без дієт, завдяки правильно підібраному одягу

Кут, під яким на підошву «лягає» стопа, впливає на кут дотику п’ятки і задника і на їхнє тертя

А якщо натирає не нове взуття…

Серед нас, ясне діло, багато камікадзе, які купують взуття заради їхньої краси:) – не дуже зручне, затісне, замале, з надто високими підборами або неправильним підйомом. Взувають раз, натирають ногу до крові, і залишають припадати пилом у шафі. Знайоме? Що ж, якщо рука не піднімається такі туфлі продати на о-ел-ікс, віддати подрузі і все ще жевріє надія колись ще їх взути, можна купити спеціальний п’яткоутримувач, півстельку або устілки для заднику взуття від натирань п’ят – так і називаються. Погугліть, зараз в інтернет-магазинах продається багато різних рятівних штук. Або, що найпростіше, занесіть в взуттєву майстерню, щоб розширили задник і щоб взуття не натирало – адже саме тертя вже буде меншим. Не викидати ж шикарні «кабли»:)

А де купити літнє взуття – нове, зручне і модне – читайте: зібрали сезонні пропозиції від українських брендів.

Фото з відкритих джерел.