Скільки заробляють українки за кордоном

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну понад 8,1 млн наших співгромадян виїхали за кордон. Абсолютна більшість з них (майже 90%) – це жінки та діти. За даними дослідження, представленого під час презентації “Передумови повернення в Україну для участі у відбудові українських жінок, які знаходять тимчасовий притулок за кордоном”, доходи 31% українських жінок, що перебувають за кордоном, зросли протягом останнього року. Водночас понад половина українок не зазнали зменшення своїх доходів. Цю інформацію оприлюднила Наталія Харченко, виконавча директорка Київського міжнародного інституту соціології.

Експерти Finance.ua розібралися, де заробляють українки та чи актуально для них мікрокредитування

УКРАЇНКИ ЗА КОРДОНОМ: ОПИТУВАННЯ

За результатами досліджень та опитувань, більшість наших громадянок вважають можливості розвитку за кордоном кращими, ніж в Україні:

  • 73% не відчули втрат;
  • 42% зазначили, що прибуток залишається сталим;
  • 31% повідомили про зростання доходу;
  • 23% зазнали зменшення прибутку.

Серед опитаних 48% жінок вважають, що за кордоном кращі можливості отримати якісну та доступну медичну допомогу під час вагітності і пологів у порівнянні з Україною, тоді як лише 22% надають перевагу вітчизняній системі.

Щодо пошуку якісного дитячого садка поруч із домом, 52% українок стверджують, що це легше зробити у країні перебування, ніж в Україні. Протилежно думають лише 19% опитаних.

Лише 10% вважають, що в Україні можна отримати пільговий кредит готівкою або на карту на житло, у той час, як за кордоном цю думку підтримує 55% респонденток.

Дослідження, здійснене компанією Periscope Research спільно з польським освітнім кластером “Мрії̈.Дії̆” за ініціативою Українського Жіночого Конгресу і з підтримкою проєкту U-LEAD з Європою, зібрало дані від 800 українок, що проживають у 18 країнах. Опитування тривало з 1 по 12 листопада 2023 року.

РІВЕНЬ ЗАРОБІТКУ УКРАЇНОК: ПОЛЬЩА, НІМЕЧЧИНА ТА ЧЕХІЯ

Польща
Найбільший відсоток опитаних (35%) зазначають, що отримують від 3 до 4 тисяч злотих щомісяця після сплати всіх податків та соціальних внесків.

Приблизно 17% респонденток отримують від 4 до 5 тисяч злотих нетто на місяць. Ті, чиї доходи становлять від 5 до 6 тисяч злотих, складають 8% від усіх опитаних. 

Німеччина
Середній рівень заробітної плати складає 1,4 тисячі євро на місяць.

Дослідження EWL показало, що 26% опитаних вказали на отримання зарплати понад 2 тисячі євро, в той час, як 49% отримують від 1 до 1,9 тисячі євро.

Чехія
Рівень оплати праці у цій країні залежить від конкретного регіону та галузі занять. 

Середній рівень зарплати варіюється від 18 до 35 тисяч крон на місяць. У перерахунку на гривні, в середньому це від 31 до 60 тисяч гривень.

Читайте більше актуальних новин про економіку, фінанси та кредити на сайті https://finance.ua/ua/credits/microcredit-a