Найбільший сервіс з працевлаштування rabota.ua, а саме його HR-експертка Тетяна Пашкіна спеціально для журналу «Українки» склала рейтинг п’яти найпопулярніших жіночих професій.

Отож, перше місце – сфера, де жінок працює найбільше.
Відповідь навряд чи когось здивує – все дуже традиційно: фінанси. В цій сфері задіяно аж 86% жінок! Але це частіше бухгалтери і податківці, аніж фінансові директори, бо на посади директорів за патріархальною звичкою все ще переважно наймають чоловіків.

Далі в рейтингу найпопулярніших жіночих професій – педагогіка.
Вчителі, викладачі, репетитори; жінки також здебільшого в індустрії оздоровлення, спорту і туризму, в медицині й фармацевтиці і так само у сфері управління персоналом. Тобто майже нічого нового.

У галузі культури, шоубізу і розваг дівчата становлять більшість – близько 70%

Жінок чимало і в органах державної влади, у видавничій справі та засобах масової інформації. Але, як зазначає HR-експертка, дві третини панянок працюють на рядових посадах, а от на топ-менеджерські позиції претендує лише п’ята частина «слабких і прекрасних».

А далі – не знаємо, радіти чи ні, але експертка назвала суто «чоловічі» галузі, які останніми роками зазнають активного жіночого вторгнення. Так, побільшало жінок – водіїв таксі попри «бородату» приказку, що жінка за кермом – це «мавпа з гранатою». Кажуть навіть, що є клієнти, які в службах таксі постійно вимагають саме водія-жінку, бо культура їх поводження на дорогах й у спілкуванні з пасажирами зазвичай вища. Проте також подейкують, що перед прийняттям на роботу в таксі жінкам влаштовують значно серйозніший іспит на знання правил дорожнього руху, доріг і вулиць міста, аніж чоловікам, котрі претендують на аналогічну посаду.

Читайте також: Як підтримати людину правильно

Найсучасніша із професійних сфер – інтернет-технології також повсякчас поповнюється талановитими розумницями, причому не лише тестувальницями або бізнес-аналітиками, а й програмістками. Проте часто дівчина-програміст – чи не єдиний екземпляр у суворому айтішному колективі, і в цьому є немало плюсів, звичайно. Але багато дівчат зауважують певну професійну поблажливість до себе, ба навіть зверхність з боку колег-чоловіків, і мало коли жінка може досягти вищих керівних посад в IT-компанії.

Ще ми запитали експерта, в яких сферах роботодавці хотіли б бачити жінок. І отримали топ-5 найпопулярніших професій, куди залюбки беруть панянок:

1. продавець
2. бухгалтер
3. офіціантка
4. учителька
5. офіс-менеджер

Що казати? Не найбагатші професії, однозначно, але знатимемо, куди податися у разі чого.

До речі, разом з rabota.ua журнал «Українки» підготував ряд статей про тонкощі працевлаштування після декретної відпустки, про різницю у зарплатні з чоловіками, про  нетактовні питання на співбесідах і про дуже болючу проблему – ейджизм. Читайте про це тут.

Фото з відкритих джерел.