Людмила Калабуха – улюблена українками письменниця й блогерка, книги якої стають кращими книгами року, а дописи розлітаються мережею й розбираються на цитати. Спеціально для «Українок» пані Людмила ділиться своїми історіями, спостереженнями й порадами – життєвими, реальними й корисними, аби кожна з нас стала трошки щасливішою, успішнішою, впевненішою і сміливішою. І, зокрема, навчилася казати «ні». Щоб не провести все життя біля туалету, додає Людмила Калабуха і згадує показовий приклад «Тані»:

«Поки Таня ходила в душ, її лежак перетягли в дальній кут пляжу під бетонну огорожу біля туалету.

– Ми тут компанією, хочемо разом відпочивати. А ви – сама. Без образ. Ви ж не проти?
– Так, звичайно. Нормально. Дякую.

А на душі так гірко! Як же так?
Зранечку зайняла хороше місце біля води, заплатила за вхід, лежак і парасолю. І на тобі. Вона сама, чого ж її не посунути. Всім на світі треба більше, ніж їй.

Ні, вона не протестує.
Це ж егоїзм протестувати, скандалити, вимагати.
Негарно якось. Незручно. Соромно бути в образі.

Хіба зле тут? Ні.
Море – ось воно, купатися можна, сонечко світить. Навіть кораблі і чайок видно. Інколи. Чого не побачила за бетонною огорожею, можна дофантазувати, поки сидиш біля туалету.

Ви – Таня? Ви, часом, не Таня? Добра, вихована і скромна. Таких як Таня завжди просять пересісти, перейти, посунутися зі свого наперед зайнятого, заброньованого і навіть оплаченого місця

Читайте також: Докори у невдячності: як на них реагувати та сприймати

Та ще прямо в очі кажуть: “Іншим це дуже потрібно. Ви ж не проти? Без образ?”

А от нема чого це терпіти.
І якщо ви чесно заплатили та домовилися, нема чого звідси йти.
Так, треба цьому вчитися.

Вчитися сідати, згідно з купленим квитком, боронити свої права та вимагати все, що вказано чи обіцяно в прайсі. Ні, не скандалити, працювати ліктями. Та й не вийде без тривалої практики.

Спокійно поясніть, що ви спеціально прийшли раніше, домовилися з господарями і йти звідси не будете.

Прошу вас, почніть говорити «НІ».
Відмовляйте, якщо треба.
Саме час навчитися. Щоб вижити. Щоб зберегти себе. Інакше так і проведете своє життя біля бетонного паркану і туалету, заплативши за це, як за 5 зірок».

Такими повчальними історіями наповнені всі книги Людмили Калабухи: «Почніть говорити «НІ», «Коли говорити «ТАК» (вони увійшли у рейтинги кращих книг) і книга «Зробіть НАВПАКИ» (стала двічі кращою книгою України 2023). Дуже радимо прочитати і придбати тут. Усі три! 🙂