У Києві 5 липня відбудеться унікальна вистава «Пісня Орфея», яка має на меті розкрити Василя Стуса, як люблячого батька, ніжного чоловіка й поета, що перш за все вчить нас людяності та гідності. У виставі використовуються листи до рідних, вірші, переклади Рільке, Кіплінга, Лорки, а також твори класичних композиторів, що їх так любив поет.

«Людина – це обов’язок, а не титул (народився – і вже людина). Людина – твориться, самонароджується. Власне, хто Ти є поки що? Кавалок глини сирової, пластичної. Бери цей кавалок в обидві жмені і мни – доти, поки з нього не вийде щось тверде, окреслене, перем’яте», – таку планку підіймає перед нами Стус.

Виставу створила режисерка Олена Лазович. «Формат дозволяє нам напряму говорити з автором. Позбавлені художніх рішень, режисерських прийомів та акторських інтонацій, ми ніби опинились на кухні, за близькою, майже інтимною розмовою з другом. Говорити будемо про людяність у надлюдських умовах, про чесність, перемогу над страхом, про свободу і тотальність», – розповідає про свій проєкт Олена Лазович.

Чим Стус рятував власну душу? Як не зненавидів, як не здався, чому він тримався? Чому людська гідність та покликання для нього важливіші за мовчазне, але комфортне життя? Хіба поет може не говорити? «Усе, що ми зробимо доброго, піднесе небо ще вище, від нашої добрості хмари стануть біліші, а небо – голубіше, а сонце – ясніше», – так вчить Стус сина. Багато говорячи про музику, про вічного Баха, Бетховена, Шопена, ані на мить не забуваючи про народну пісню, все життя повертаючись до співів матері, як до першої, живої зустрічі з красою.

Квитки: за посиланням.

Вистава виконується українською мовою. У виставі звучить жива музика. Вік 12+
Тривалість: 1 година 30 хвилин
Дата: 5 липня, 18.00
Місце: Київ, пр. Степана Бандери, 23
ТЦ GORODOK Gallery, POCHAYNA EVENT HALL (3 поверх)