Ілюстрація: Hannes Greyling (@elhanez)

Українки в будь-яких умовах завжди поводяться гідно, а в умовах війни – тим паче. Ми узагальнили наш внутрішній жіночий «кодекс честі» до трьох правил, яких ми намагаємося дотримуватися попри всі випробування, складнощі, вир емоцій, відчаю, страху й ненависті. Тому що ми – українки. 

МИ ЗАВЖДИ ТРИМАЄМОСЯ РАЗОМ

Хто і де б не був зараз – ми все одно єдина нація, єдина жіноча спільнота і маємо підтримувати одна одну. Смс, дзвінки, вже традиційне щоденне «Як ви?» – дрібнички, які створюють і зміцнюють наш зв’язок.

Завбачливість, турботливість і делікатність мають бути його невід’ємною частиною. Польські жінки самі здогадалися підвезти коляски на варшавський перон, куди прибував потяг з нашими матусями з дітьми на одній руці і валізою в другій. Європейки поклали до вантажів з гуманітарною допомогою в Україну прокладки, розуміючи жіночі потреби. Це розчулює і викликає гордість: адже й ми діємо також – тут, на місці. Не кожна сама за себе, а гуртом! Печемо оладки на весь під’їзд і розносимо поверхами, забираємо до себе дітей сусідів, які щодня йдуть на роботу – хтось в аптеку, хтось на водоканал.

На днях у Києві майстрині манікюру одного з салонів під’їхали та зробили манікюр бригаді жінок, які кілька днів голими руками працювали на сортуванні гумдопомоги. Це жіноча солідарність! Це наша згуртованість!

Допомагаймо одна одній: з поселенням, переселенням, на кухні, в лікарнях – усюди, де потрібні вільні руки й свіжа голова. Разом. І потім разом святкуватимемо перемогу!

Ілюстрація: Giulia Neri (@julandthefox)
МИ НЕ СТВОРЮЄМО ТАК ЗВАНИЙ «БІЛИЙ ШУМ»

Тобто дублювання новин, які всі довкола передруковують. Ми могли б також заповнювати ними нашу стрічку, але вважаємо, що зараз інформацію важливо отримувати напряму і безпосередньо з офіційних та перевірених джерел, аби не проґавити дійсно важливе і термінове. Наша редакція, наприклад, підписана і читає:

  • єдиний всеукраїнський телемарафон;
  • телеграмканали Міноборони України, Офісу Президента України, Збройних сил України, «Інсайдер Україна», Київської міськдержадміністрації (позаяк ми всі досі знаходимося в Києві);
  • стрічку новин «Новое время», «Українська правда», BBC Україна, Радіо Свобода.

Максимум, що ми собі дозволяємо, – повідомлення про найбільш знакові події доби або про   переможні та оптимістичні

Ілюстрація: MJ.Hiblen (@mjhiblenart)
МИ ПІДТРИМУЄМО БОЙОВИЙ ДУХ І ПЕРЕМОЖНИЙ НАСТРІЙ

Гумор, людяність, відчайдушний оптимізм – це теж зброя, і у найскрутніші часи саме вони змушують не опускати руки і боротися. Саме тому ми ділилися досі і будемо ділитися надалі вдалими мемами, теплими фото і усім, що здатне нас, українок, підтримати морально. Не тому, що «нам весело» або ми не бачимо горя і сліз навколо – навпаки, бачимо. Навіть плачемо самі. Але розуміємо, що сльозами не зарадиш, а от впертістю, стійкістю, незламністю духу – так. І гумор та впевненість – нам у поміч.

Ми обовязково повернемося до мирного життя. Ми побачимо і поживемо у великій, квітучій, дружній Україні. Зокрема, й завдяки тому, що завжди дотримуємося цих внутрішніх правил.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: