Фото Збройних Сил України

Спершу пояснимо, що таке «краш», бо самі лише віднедавна дізналися. Краш – це англійське сленгове слово crush, тобто людина, яка тобі дуже подобається, об’єкт твого вподобання. За час повномасштабної війни наш жіночий краш – це всі чоловіки України, які мужньо працюють на перемогу України, у війську, у владі, бізнесі, у мистецтві, в дипломатії – всюди. І серед них, ясна річ, той, хто вже третій місяць робить все, аби українські Збройні Сили не просто боронили нашу землю, а й ішли в контрнаступ і проганяли рашистів з України. Точніше, робить це офіційно з липня минулого року, коли був призначений головнокомандувачем ЗСУ, а неофіційно – вже друге десятиліття, відколи став військовим. Він – це Валерій Залужний. Наш перший краш!

Харизматичний, потужний чолов’яга зі сталевим характером. Попри суворий досвід і високі посади він залишається привітним, відкритим, добродушним і вдома (принаймні, нам так здається) м’яким, лагідним. Це відчувається на всіх його фото поза роботою.

А на світлині в молодості Валерій Залужний – ледь не голлівудський актор-красень! І це не єдине, чим здивував наш краш…

Валерій Залужний у молодості. Фото з відкритих джерел
Валерій Залужний – військовий за «походженням»

Він народився у родині військовослужбовців, виріс у військових частинах і з малечку не уявляв себе ніким іншим, окрім як військовим. Але й того, що стане головнокомандувачем Збройних Сил України, теж не уявляв.

В одному з інтерв’ю зізнавався, що – так – мріяв про кар’єрний ріст, адже поганий той солдат, який не мріє стати генералом. Втім, думав, що матиме змогу дорости максимум до начальника Генерального штабу – інша висота йому здавалася недосяжною. Та й зовсім не посади його цікавили, а можливість займатися справою свого життя – розвивати українську армію.

До речі, завершити свою військову кар’єру Валерій Федорович планує як викладач у військовому виші – «тихенько та спокійно» 🙂

Валерій Залужний у дитинстві. Фото з відкритих джерел
Має чотири вищі освіти і завжди був відмінником

Навіть машинобудівний технікум Валерій Залужний закінчив з відзнакою. Навчався в Одеському інституті сухопутних військ, потім у Національній академії оборони, потім у Національному університеті оборони України ім. Івана Черняхівського і два роки тому в магістеріумі Острозької академії. За навчання у трьох перших вишах отримав дипломи відмінника та золоті медалі.

Валерій Залужний отримав у нагороду перехідний меч королеви Великої Британії

Фото з відкритих джерел
Валерій Залужний – єдиний український головнокомандувач, який воював

З липня 2014 року він брав участь у захисті Донеччини – починав як заступник командира сектора “С” і доріс до посади начальника штабу Об’єднаних сил. Причому він саме воював – разом з солдатами. «Досі з багатьма із них зідзвонюємося, листуємося. Я радий, коли можу їм чимось допомогти, вирішити якісь військові чи побутові питання», – розповідав Валерій Залужний в одному з інтерв’ю, хоча говорити про свої спогади з війни не любить.

Він взагалі – чи не єдиний головнокомандувач незалежної України, який дуже відкритий з особовим складом і якого солдати щиро поважають. Він їздить гарнізонами, в бойові точки, спілкується із захисниками – безпосередньо, напряму. «Зміни мають відбутися перш за все у світогляді та ставленні до людей. Я б хотів, щоб ви повернулися обличчям до людей, до своїх підлеглих”, – пояснював Валерій Залужний свої принципи роботи – людське ставлення до солдатів.

“Моє ставлення до людей не змінювалося протягом всієї моєї служби”, – зізнавався Валерій Залужний

Фото з відкритих джерел
Головнокомандувач має свою головнокомандувачку

Це дружина – Олена Залужна. Генерал час від часу розміщує світлини разом з дружиною, на яких завжди ніжно її обіймає. На обличчі Олени при цьому завжди непідробна усмішка. Так буває лише, коли жінка дійсно щаслива, живе у коханні й турботі.

Олена Залужна – фінансист, працює в «Укргазбанку». Судячи з декларацій подружжя, живуть вони без розкошів. Мають лише один невеличкий будинок на 70 квадратів і земельні ділянки на Одещині, дві автівки на двох – Chery Tiggo і Nissan Patrol, зовсім не нові. Своїм головним здобутком вважають двох доньок. Старша донька служить у Київському гарнізоні, а молодша – вчиться у медінституті.

З дружиною Валерій Залужний разом вже понад 20 років, і вони є найближчими людьми одне для одного

Валерій Залужний з дружиною. Фото з відкритих джерел
Валерій Залужний – прозахідний військовий

Мало того, що він перший головнокомандувач ЗСУ, який не служив у радянській армії – на час закінчення першого військового вишу (1997 рік) радянський союз вже розпався. Окрім того, Валерій Федорович тривалий час займав керівні посади військового штабу в місті Яворів (Львівська область) і був першим заступником командувача військ Оперативного командування «Захід» – теж звучить символічно у контексті того, що генерал Залужний – прихильник західних військових стратегій та «школи».

Він неодноразово підкреслював свій курс на реформування Збройних Сил України відповідно до стандартів НАТО

Фото з відкритих джерел
Валерій Залужний – сентиментальний «залізний генерал»

Нещодавно впливове американське видання Рolitico присвятило Валерію Залужному аналітичну статтю, в якому захоплювалося його військовим талантом і стратегією, яка дозволила Україні встояти і протистояти нападу росії. Автори статті назвали головнокомандувача «залізним генералом» і легендарною постаттю у воєнній історії.

Так і є – наш генерал дійсно демонструє всі чесноти справжнього захисника. Але при цьому залишається дуже чуйною людиною. Любить дітей і з задоволенням залишається поняньчити племінницю. Любить вірші і, наприклад, називає своєю настільною книгою поетичну збірку «Особливий лелека» Богдана Голови, який має тяжку форму ДЦП. «Ці вірші дуже ніжні. Хлопчина пише їх з 12 років. І коли ти розумієш, що ця дитина – в інвалідному візку, і в нього працює лише один палець, і він набирає їх на комп’ютері, то це – шок. Така людина заслуговує на повагу», – сказав Валерій Залужний в інтерв’ю виданню «Главком».

При цьому генерал любить диско 80-х, а під «войовничий» настрій може послухати й німецьку метал-групу Rammstein

Фото з відкритих джерел
Родина і піші прогулянки – це головний «антистрес» Валерія Залужного

Піші прогулянки – давня пристрасть генерала. Він прихильник внутрішнього туризму – любить мандрувати Україною. А коли прибуває у нове місце, одягає спортивний костюм і вивчає нові куточки пішки.

Зізнавався в інтерв’ю, що з віком дедалі більше почав любити рідний Новоград-Волинський, з якого в юні роки поїхав. Зараз відвідує батьківщину з великою радістю. Також любить Чернігів, де народилася його мама, Володимир-Волинський – своє перше місце служби і перше місто, яке «вивчив ногами» – пішки гуляючи кожною вуличкою.

Головна компаньйонка Валерія Залужного у подорожах – дружина Олена

Валерій з дружиною. Фото з відкритих джерел
Валерій Залужний є у соцмережах

І у фейсбуці, і в інстаграмі він має майже по 5 000 підписників. У фейсбуці відкритий, публікує не лише офіційні дописи, а й прості людські – з воєнних буднів, з побратимами, з військовими.

Профіль головнокомандувача ЗСУ в інстаграмі закритий, і це можна зрозуміти – навіть сильним чоловікам потрібна приватність хоч у чомусь. Дописів там не багато – на разі під три сотні. Його підписники розповідають, що основний «контент» Валерія Залужного в інстаграмі – котики, яких він дуже любить у житті 🙂

Цього року українському головнокомандувачу виповнюється 50! Щиро бажаємо нашому крашу відзначити наступний день народження у квітучій, мирній Україні, звільненій від рашистів завдяки його воєнному таланту! І таки проїхатися переможно на танку під українським прапором та під українську пісню по Червоній площі, як він мріє.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: