She says that everyone could benefit from professional cuddle therapy
На фото: Ani Rose Photography, Jam Press

Дівчата, як вам нова професія? «Професійна терапевтка з обіймів» або, простіше кажучи, обіймачка, яка допомагає людям подолати стрес заспокійливими обіймами. Це не жарт – це реальна професія: видання Daily Star навіть розповіло про Аніко Роуз з Манчестера —сертифіковану обіймачку, сенсорну терапевтку зі стажем роботи 3 роки.

Їй 42, і останні три роки вона працює як обіймачка. Завдання такого фахівця – допомогти тим, хто бореться з психологічними проблемами, стресом і самотністю, не маючи доступу до обіймів у реальному житті. Адже обійми, як відомо, допомагають виробленню «гормону щастя» — окситоцину, який викликає почуття захищеності, знижує частоту серцевих скорочень та артеріальний тиск, зменшує депресію та тривогу, а також полегшує біль.

При всій інтимності процесу такі обійми не мають нічого спільного з сексуальними доторками, наполягає Аніко. За її словами, сенсорні терапевти проходять спеціальне навчання для отримання кваліфікації.

В цій терапевтичній роботі існує суворий кодекс поведінки, якого повинні дотримуватися як клієнт, так і «обіймач»

She said it's a 'completely unique service'
На фото: Ani Rose Photography, Jam Press

Перед сеансом всі проходять «практику згоди» та встановлення меж. Будь-які незручності відкрито тут же обговорюються. На жаль, додає в інтерв’ю Daily Star пані Аніко, чимало людей досі не розуміють, що це абсолютно унікальна послуга: “Якось я залишила у сімейного лікаря листівки з інформацією про терапію обіймами з проханням поділитися з пацієнтами. Але у лікаря ця послуга викликала підозри — мовляв, це щось більше, ніж просто терапевтична сенсорна терапія».

Послуги надаються людям старшим за 18 років. Аніко розповіла, що її послугами користуються клієнти різного віку та статі – є й 20-літні, і люди 65 років. Сеанс зазвичай триває одну годину в затишному приміщенні та коштує 70 фунтів стерлінгів (3 478 грн). Але популярні й двогодинні сеанси за 130 фунтів стерлінгів (​​6 460 грн).

«Люди чомусь не усвідомлюють, наскільки дотик може їм допомогти. Це не вирішує серйозних емоційних чи психологічних проблем, але допомагає людям почуватися у безпеці, у надійному затишку», – каже фахівчиня з обіймів.

Про цю нову спеціальність навіть написав на своїй фейсбук-сторінці український сайт з працевлаштування work.ua. Явно час створювати й у нас таку спеціальність, попит точно буде. А обімати українки вміють без усіляких сертифікатів 🙂