Натирає задник взуття: що робити
Інструкція з порятунку ніг і фокус із згином стопи.
Інструкція з порятунку ніг і фокус із згином стопи.
Та нестерпна мука, коли натирає задник взуття, знайома майже кожній з нас. Особливо навесні та влітку, коли нарешті перевзуваєшся у балетки, босоніжки, туфлі, півдня бігаєш і потім думаєш, як би їх швидше зняти і чим би заклеїти роздерту до крові п’ятку…
Одна з причин того, що натирає задник взуття – спека: нога набрякає, а взуття ж не розширюється і робить свою темну справу, «стесуючи» верхній шар шкіри. Але ще одна не менш поширена причина – взуття, підібране без врахування будови стопи, точніше її згину. Взуттьовики це добре знають, а стилістка Олена Пєскова склала за їхніми порадами «вказівники» для нас, жінок. Запамятовуймо, що робити, щоб вас більше ніколи не натирало взуття. Тим паче, якщо збираєтеся купувати нове.
Станьте біля дзеркала, поставте стопу рівно і визначте, чи є вигин між нею та підлогою. Потім підніміться на пальцях і подивіться на вигин стопи ще раз. Стовідсотково він є, але який саме: глибокий і помітний чи стопа майже пряма, і вигин не сильний?
Для цього не треба бути остеопатом чи взуттьовиком. Достатньо вибрати між двома видами: плавний згин чи активний? Назви, зрозуміло, умовні, ви не знайдете їх в медичних словниках чи взуттєвій термінології. Але суть одна: є стопи з сильним вигином, є з мінімальним. Це, зокрема, й впливає на те, чи буде взуття натирати вашу ніжну ніжку навіть під час короткої перебіжки з дому до зупинки тролейбуса.
Тут йдеться не про вибір між висотою підбору 5 чи 7 сантиметрів, між модними фасонами “танкетка чи платформа”, а про співвідношення підошви до вигину стопи. Адже кут, під яким вона лягає на підошву, впливає на кут дотику нашої п’ятки і задника взуття і, відповідно, на тертя між ними. Якщо узагальнити: чим менший вигин стопи тим рівнішою має бути підошва і тим меншим буде тертя п’ятки і задника.
Якщо у вас плавний вигин стопи, тобто вона майже рівна, це зовсім не означає, що треба негайно перейти на взуття з пласкою підошвою і назавжди забути про підбори. Просто в такому разі треба підібрати “свої” підбори. Скажімо, класичні літні еспадрильї краще сядуть на плавну стопу, для активної підійдуть босоніжки на танкетці з підвищеннмя до п’ятки. Шпильку 10 сантиметрів витримає стопа з активним вигином, а на стопу з плавним вигином краще взути туфлі чи балетки на невисоких підборах-«чарочках», тоді точно не будете жалітися, що знову натирає взуття. Те саме стосується кросівок і кедів: перші завдяки підвищенню підошви вбережуть п’ятку при активному згині стопи, другі пасуватимуть плавному згину. Олена Пєскова продемонструвала це на світлинах.
Читайте також: 5 секретів, як виглядати стрункішою – без дієт, завдяки правильно підібраному одягу
Серед нас, ясне діло, багато камікадзе, які купують взуття заради їхньої краси:) – не дуже зручне, затісне, замале, з надто високими підборами або неправильним підйомом. Взувають раз, натирають ногу до крові, і залишають припадати пилом у шафі. Знайоме? Що ж, якщо рука не піднімається такі туфлі продати на о-ел-ікс, віддати подрузі і все ще жевріє надія колись ще їх взути, можна купити спеціальний п’яткоутримувач, півстельку або устілки для заднику взуття від натирань п’ят – так і називаються. Погугліть, зараз в інтернет-магазинах продається багато різних рятівних штук. Або, що найпростіше, занесіть в взуттєву майстерню, щоб розширили задник і щоб взуття не натирало – адже саме тертя вже буде меншим. Не викидати ж шикарні «кабли»:)
А де купити літнє взуття – нове, зручне і модне – читайте: зібрали сезонні пропозиції від українських брендів.
Фото з відкритих джерел.