Гуня PARA Platform

Кожух представляти не треба: добре знайомий нам усім і з літератури, і від бабусь-дідусів, які й досі щозими дістають свої теплі, важкі “пальта” з дубленої шкіри з теплим натуральним хутром. От такі зараз – дуже модні: українські марки навчилися кожухи “полегшувати” завдяки новітнім способам дублення шкіри, шиють стильні, а не мішковидні, як в давнину, фасони і дуже пишаються тим, що модернізують український традиційний одяг.

ГУНЯ

Гуні здавна носять і виготовляють на Закарпатті – бачили ж напевно у вуйків з полонини: теплющі “пальта” з вовни чи войлоку. За гуні взялися столичні дизайнери: шиють фасони і з капюшоном, і oversize – гладенькі чи волохаті, мов шуби. Знімають у наймоднішому журналі Vogue UA, оздоблюють вишивкою чи підперезують плетеним паском і пропонують носити і з джинсами, і з легкою сукнею – не змерзнете. Гуня, знають усі закарпатці, захищає від холоду, вітру і дощу – вода стікає з вовни, не затримуючись. Бачили у брендів «Отаман», «Зерно. Живий одяг», у марок SVITLO і PARA Platform. Коштує не дешево – є і за 5 000 гривень, є й за 13 000. Не знаємо, як ви, а ми почали збирати гроші…

ОПАНЧА
Опанча Devohome

Опанча старовинний український плащ, який одягали поверх іншого одягу для захисту від негоди. Часто був з грубої тканини, міг бути просочений оліфою і чимось схожий на нинішні “стьогані” смужкою плащі. Власне, такими їх відтворила марка Devohome. Молода дизайнерка бренду Ліда Захарова за підтримки студії Vozianov пошила опанчі у вигляді довгих жилетів, які можна вдягати під пальто, та опанчі-пальта, які можна носити як самостійний верхній одяг або накидати поверх іншого пальта: сучасна опанча теж захищає в погану погоду, маючи водовідштовхуючі властивості. Ще вона легка, швидко сохне, зручна в дорогу. Вже собі придивляємося 🙂

КАПОТА
Капота Blue Cat Label

Старовинний український верхній одяг, подібний до жупана. Але капота трошки довша, з глибоким заходом, вільна у талії, з вузьким рукавом. Шили її з різних тканин. Була ознакою заможності.

Цьогоріч кілька молодих українських брендів адаптували крій капоти і пропонують утеплені варіанти з вовни, з утеплювачем, з поясом і без, в різних кольорах.