Forbes USA оприлюднив рейтинг найбагатших людей світу. Цьогорічний список поповнився новими іменами: станом на 2025 рік у світі налічується 3028 мільярдерів, це на 247 осіб більше, ніж торік. Їхній сукупний капітал досяг 16,1 трильйона доларів — майже на 2 трильйони більше, ніж у 2024-му. Особливо тішить той факт, що з кожним роком у рейтингу з’являється все більше жінок. Ділимося іменами тих, хто цьогоріч посів найвищі позиції.


ЕЛІС ВОЛТОН

найбагатша жінка
Фото: Вікіпедія

Найбагатша жінка світу оновленого рейтингу — Еліс Волтон, яка обійшла спадкоємицю L’Oréal Франсуазу Бетанкур-Маєрс. Єдина донька засновника Walmart Сема Волтона, Еліс у 2024 році збільшила свої статки на $28,7 млрд завдяки зростанню акцій компанії на 40%. Водночас її справжньою пристрастю є не торгівля, а мистецтво. У 2011 році вона відкрила музей американського мистецтва Crystal Bridges у рідному місті Бентонвілл, штат Арканзас. Там представлені твори Енді Воргола, Нормана Роквелла, Марка Ротко та інших.

Крім того, Волтон активно займається благодійністю в галузі охорони здоров’я. У 2022 році заснований нею інститут цілісного здоров’я в Бентонвіллі було перейменовано на Школу медицини імені Еліс Л. Волтон.


ФРАНСУАЗА БЕТАНКУР-МАЄРС

та сім’я

найбагатша жінка
Фото з відкритих джерел

Франсуаза Бетанкур-Маєрс — спадкоємиця імперії L’Oréal і найбагатша жінка Європи — у лютому 2025 року залишила раду директорів компанії, передавши посаду віце-голови своєму синові Жан-Віктору Маєрсу. Незважаючи на це, родина Бетанкур-Маєрс зберігає значний вплив у компанії, володіючи близько 35% акцій.

У 2024 році Франсуаза стала першою жінкою, чиї статки перевищили $100 млрд. Однак через спад продажів, зокрема в Китаї, акції компанії впали на 20%, зменшивши її капітал до $81,6 млрд.

Після пожежі в Соборі Паризької Богоматері у 2019 році сім’я Бетанкур-Маєрс разом із L’Oréal пожертвувала $226 млн на його відновлення.

Історію цієї дивовижної жінки розповідаємо в окремій статті за посиланням: Франсуаза Бетанкур-Маєрс: найбагатша жінка світу, яка спокутує гріхи і досліджує Біблію.


ДЖУЛІЯ КОХ та сім’я

Фото: Вікіпедія

Джулія Кох — вдова бізнесмена, політичного активіста й філантропа Девіда Коха, який помер у 2019 році. Вона та її троє дітей успадкували 42% акцій компанії Koch Inc. (раніше Koch Industries) — другої за величиною приватної компанії США, що працює в галузях нафтопереробки, сільського господарства й нерухомості.

Цікавий факт: до смерті чоловіка Джулія та Девід щороку жертвували десятки мільйонів доларів на благодійність. Після його смерті публічна благодійна активність Джулії значно скоротилася — між 2018 і 2021 роками вона пожертвувала менш ніж $4 мільйони.


ЖАКЛІН МАРС

Фото з відкритих джерел

Жаклін Марс — американська підприємниця, внучка засновника Mars Incorporated Франкліна Марса. Компанія володіє відомими брендами: M&M’s, Snickers, Wrigley’s, Pedigree та Whiskas. Жаклін протягом 20 років входила до ради директорів компанії. Нині акціями володіють також її брат Джон та чотири племінниці.

Крім того, Жаклін активно підтримує природоохоронні ініціативи й входить до складу рад директорів кількох екологічних організацій.


РАФАЕЛА АПОНТЕ-ДІАМАНТ

Фото з відкритих джерел

Рафаела Апонте-Діамант — швейцарська мільярдерка, яка володіє 50% акцій Mediterranean Shipping Company (MSC), найбільшої у світі судноплавної компанії з флотом понад 900 суден. Вона заснувала MSC у 1970 році разом із чоловіком Джанлуїджі Апонте, якому належить інша половина компанії.

У 2023 році Forbes визнав Рафаелу Апонте-Діамант найбагатшою жінкою, яка самостійно заробила свої статки — оцінено в $31,3 млрд.


САВІТРІ ДЖИНДАЛ

Фото з відкритих джерел

Савітрі Джиндал — найбагатша жінка Індії, яка контролює Jindal Group — конгломерат із інтересами в сталеливарній промисловості, енергетиці, цементі й інфраструктурі. Компанію заснував її покійний чоловік Ом Пракаш Джиндал, який загинув унаслідок аварії гелікоптера у 2005 році.


ЕБІГЕЙЛ ДЖОНСОН

найбагатша жінка
Фото: Вікіпедія

Ебігейл Джонсон — американська бізнесвумен, голова та генеральна директорка Fidelity Investments, однієї з найбільших інвестиційних компаній світу. Вона володіє близько 28,5% акцій компанії. Джонсон приєдналася до Fidelity у 1988 році як аналітикиня, коли ще навчалася в коледжі, а в 2014-му стала генеральною директоркою.


МІРІАМ АДЕЛЬСОН

найбагатша жінка
Фото: Вікіпедія

Міріам Адельсон — мільярдерка, яка народилася в Ізраїлі та разом із родиною володіє понад половиною імперії казино Las Vegas Sands. Компанію заснував її покійний чоловік Шелдон Адельсон. За фахом Міріам — лікарка, яка займалася дослідженнями з лікування наркозалежності. Також вона є однією з головних спонсорок президентської кампанії Дональда Трампа та Республіканської партії загалом.


МЕРИЛІН САЙМОНС

найбагатша жінка
Фото з відкритих джерел

Мерилін Саймонс — американська філантропка та вдова інвестора Джима Саймонса, який помер у травні 2024 року у віці 86 років. Вона є співзасновницею та головою Фонду Саймонс, приватної благодійної організації, створеної в 1994 році для підтримки наукових досліджень у галузі математики та фундаментальних наук.


МЕЛІНДА ФРЕНЧ ГЕЙТС

найбагатша жінка
Фото з відкритих джерел

Мелінда Френч Гейтс стала багатшою на $19,3 млрд цього року після того, як Forbes USA переглянув оцінку її угоди про розлучення з Біллом Гейтсом. Розлучення відбулося у 2021 році, і сума угоди оцінюється в $25 млрд. У червні 2024 року Мелінда залишила Фонд Гейтсів, щоб зосередитися на компанії Pivotal Ventures, яка інвестує в стартапи, очолювані жінками.