Національний комітет «Міс Всесвіт Україна» презентує національний костюм «Берегиня Мати», який створили для виходу «Міс Всесвіт Україна»-2023 Ангеліни Усанової у найпопулярнішому світовому шоу національних костюмів, яке відбудеться 16 листопада 2023 року в Сальвадорі в рамках конкурсу «Міс Всесвіт». 

«Діти не розпочинають війни, але саме вони не в змозі себе захистити. Національний костюм цього року – наша присвята великій, священній і безумовній материнській любові та беззахисності дітей перед очима війни. Матері всієї України благають і мріють про чисте й захищене небо без ракет. Моляться за життя своїх дітей, яких безжально забирає війна. Світ повинен запам’ятати жахливу статистику, щоб захистити українських дітей», –  говорить про костюм президентка конкурсу «Міс Всесвіт Україна» Анна Філімонова.

Сумна статистика: з початку повномасштабного вторгнення в Україні більше 500 дітей загинули, більше 1000 дітей отримали поранення, 379 дітей вважаються зниклими безвісти, 19546 дітей були депортовані росією, з яких були повернені лише 386. Загалом 7,5 мільйона українських дітей вважаються постраждалими від війни: ті діти, які пережили травми, поранення, фізичне, сексуальне або психологічне насильство, діти-переселенці та діти-біженці; діти, які були викрадені або незаконно вивезені за межі України.

Блакитна тканина костюма «Берегиня Мати» – символ мирного, тихого неба без ракет. Білий та молочний кольори – символи миру. Синій та жовтий – кольори прапора України

Золоті елементи костюма «Берегиня Мати» – це броня, що символізує силу кожної української матері, яка захищає своїх дітей. Фігурка маленького золотого янголятка – символ безцінного життя кожної дитини.

Костюм створювався в Україні протягом 1,5 місяців. Для його виробництва було використано 30-35 метрів шифонових та органзових тканин. Поверх тканини надрукований принт у вигляді хмаринок і блакитного неба. Деякі елементи костюма розроблялися і друкувалися на 3D принтері. Для оздоблення костюму використано приблизно 45 000 декоративних камінців. У розробці та створенні костюма брала участь велика команда з України МÜ production: конструктори, кравчині, майстри по роботі зі шкірою, декоратори, ілюстратор, 3D художник та інші. 

Щоб привернути увагу міжнародної спільноти до подій в Україні та ідеї костюма, «Міс Всесвіт Україна»-2023, співачка та музикант Ангеліна Усанова написала пісню «Peace», на яку відзняли відеокліп. Щоб краще передати символізм костюма, у зйомках кліпу взяли участь діти. Зйомки відбулися в Національному художньому музеї України. Режисером кліпу став відомий український кліпмейкер Руслан Махов.

Усе це має вкотре нагадати міжнародній спільноті про необхідність для усіх держав поважати міжнародне право та принципи, закріплені в Статуті ООН, і підтримку ідеї мирного неба в Україні заради наших дітей.