Вчена рада університету присвоїла звання «Почесний доктор (Doctor Honoris Causa) Львівського національного університету імені Івана Франка» Оксані Забужко ще 28 червня 2023 року. Днями ж відомій українській письменниці й громадській активістці диплом почесного доктора вручили особисто.

Урочисте засідання відкрив ректор університету Володимир Мельник. Він наголосив на ролі Оксани Забужко в розбудові української державності: «Ми вітаємо відому українську письменницю, філософиню і вручаємо їй диплом за активну громадську та політичну діяльність, видатні заслуги в розвитку освіти, науки, культури, суспільно значущий внесок у розбудову української державності та вагоме сприяння розвитку Університету».

Після вручення диплома письменниця виступила з промовою

Вона подякувала академічній спільноті, згадала про своїх батьків, що навчалися у цьому університеті, й розповіла історію ув’язнення батька та заслання до Сибіру.

Також Забужко поділилася своїми думками про важливість культури й освіти у воєнний час: «Культура є тяглістю традицій, і ця єдина спільнота мертвих і живих, котра будує майбутнє сьогодні, у знову ж таки темні часи, виявляється вирішальною уже для нашої з вами перемоги. Бо перемагає не тільки зброя, перемагає й освіта. Бо сьогодні в ці темні роки, коли ми змушені зі зброєю у руках обстоювати саме фізичне існування нашої країни й нашого імені, виявляється, що саме наша цивілізаційна перевага, історично нажитий нами рівень культури й освіти в тому числі дає нам і мотивацію, й інтерес до таких непрагматичних речей, як історія і національна класика, котрі пояснюють нам, зокрема й на полі бою, за що ми воюємо і що ми обстоюємо».

Насамкінець Оксана Забужко поспілкувалася з надзвичайним і повноважним послом Великої Британії в Україні Мартіном Гаррісом. Разом з ректором університету Володимиром Мельником вони обговорили перспективи популяризації україністики у світі.

За матеріалами прес-центру Львівського національного університету імені Івана Франка