Недосипання і чутливий сон – це стани, які супроводжують жінку більшу частину життя. Спочатку ми нехтуємо відпочинком, а потім втрачаємо можливість його відновити без додаткових зусиль. Але дякуючи мелатоніну це можна зробити легко і швидко!

Скільки позаду тих ночей, які ви легко проміняли на романтику, важливу роботу, догляд за дитиною, цікаву книжку, консервацію і навіть черговий серіал. О, ми жінки маємо чудову здатність роками жити без необхідної кількості сну і при цьому не втрачати уваги, пильності, вміння концентруватися, швидко реагувати. А ще, попри все мати вигляд на всі 100%.

Проте в якийсь час катастрофічно втомлюємось. Або стикаємось із якимось захворюванням. Чи набираємо надмірну вагу. Або аж занадто марніємо і буквально на очах старішаємо. Ох, ці кола під очима, які ми постійно намагаємося замаскувати!

Поталанить, якщо приводом звернути на себе увагу стане усвідомлення, що потрібно терміново щось змінювати. Як варіант позитивного копняка – планування вагітності чи взагалі позитивний тест з двома смужками.

Що б не стало приводом задуматись про важливість сну і необхідність його відновити, головне – усвідомлення проблеми. А далі вже логічно йде пошук рішення

Читайте також: Куди поділось лібідо і як його повернути?

То що ж дає нам сон?

Не будемо банальне: про відновлення і відпочинок. Так чи інакше, але ми спимо. От тільки погано засинаємо, підхоплюємось серед ночі, пробуджуємось від найменшого шороху, бачимо погані сни… а ранком або прокидаємося вдосвіта, або навпаки, ледь підводимося після надцятого сигналу будильника.

Будь-який терапевт проаналізувавши лише ці скарги констатує нестачу мелатоніну у вашому організмі. Тому що цей гормон відповідає за правильно налаштований біологічний годинник, а саме про регулювання циркадних ритмів.

Мелатонін має вироблятися нашим організмом самотужки і скеровувати його – як сідає сонечко, відчувати сонливість, а на світанку бадьоро пробуджуватись. І так у всіх, але у жінок цей гормон виконує ще кілька важливих функцій.

Перерахуємо основні:

  • регулювання менструального циклу і позитивний вплив на гормональний баланс. Часто гінекологи пов’язують появу ПМС та порушення циклу саме з дефіцитом мелатоніну.
  • захист від окислювального стресу. Мелатонін має потужні антиоксидантні властивості, що допомагають захищати клітини від пошкоджень, спричинених вільними радикалами. Це надважливо для жінок, оскільки окислювальний стрес може впливати на фертильність.
  • забезпечення здоров’я репродуктивної системи. Так-так, хочете завагітніти – задумайтесь про мелатонін, адже він сприяє правильному функціонуванню яєчників та відповідає за регулярну овуляцію. Ще й на додачу знижує ризик розвитку полікістозу.
  • підтримка стабільної ваги. Доведений факт: брак сну спонукає нас більше їсти, такі вже компенсаторні механізми. Недарма перша порада дієтологів на етапі схуднення звучить так: «лягайте спати в той самий день, в який і прокинулись». Власне, це допомагає синхронізувати сон із природними ритмами. І сприяє налагодженню метаболізму та підтримці здорового обміну речовин.
  • комфортне проходження періоду менопаузи. Мало того, що з віком вироблення мелатоніну сповільнюється саме по собі, так ще й під час клімаксу дефіцит поглиблюється.

Відновлення рівня мелатоніну сприяє легкій адаптації до гормональних змін

Читайте також: Як зовнішній вигляд залежить від здоров’я печінки

Звідки отримати мелатонін?

Цей цінний гормон сну виробляється нашим організмом в темряві. Його рівень починає підвищуватися ввечері, досягаючи піку близько опівночі. Лягаючи спати до 23:00, ви забезпечуєте оптимальні умови для продукування мелатоніну. Одне зауваженні: якщо в цей момент ви міцно спите.

Якщо ж сидите перед ноутбуком з черговим звітом чи просто скролите стрічку в телефоні, переглядаючи якісь відео, виробництво не запускається. Ще до речі даному процесу дуже шкодить блакитне світло екранів… Та й будь-яке світло в кімнаті (саме тому нас можуть бісити світлодіоди на побутовій техніці).

Прикра звістка в тому, що не існує такого продукту, який можна було б їсти і отримувати мелатонін. Гормони не отримують так, як вітаміни. Але у випадку з мелатоніном його можна вживати додатково без жодного ризику. Єдина умова – правильно підібрати дозування і форму випуску.

Так, наприклад, лікар може порадити таблетки з мелатоніном. Але за рахунок того, що пігулки мають контакт з органами травлення, дозування зазвичай пропонують більше. Саме через момент засвоєння. Адже тут треба враховувати і стан шлунково-кишкового тракту, і їжу… Скажімо, при підвищеній кислотності взагалі мало що засвоїться.

При цьому велике дозування, якщо добре спрацювало, може спричиняти аж занадто яскраві та насичені подіями сни. Дехто зазначає появу поганих снівидінь, навіть жахів. За таких умов мозок погано відпочиває.

Інша справа – Мелатонін Новеко спрей. Саме форма спрея, який розпорошується на слизову (бризкається в ротову порожнину), дає змогу гормону швидко увібратися. Причому в повній мірі, що дозволяє чітко розрахувати дозування і не вживати зайвого.

на правах реклами

Варто зазначити, що перед прийомом добавок з мелатоніном важливо проконсультуватися з лікарем, з ним узгодити дозування і період вживання

Зазвичай це два вприскування за півгодини до сну. Якраз час на приємні жіночі ритуали з розслаблюючим душем та нанесенням крему.

Але маємо зауважити, що чекати від мелатоніну миттєвого ефекту не варто. Все ж таки не снодійне, а у вас – наявний дефіцит. Тож спершу треба дати час відновити бодай якісь запаси, а потім вже очікувати результат. Хоча зазвичай перші покращення сну можна помітити вже через тиждень прийому. Поступово нічний відпочинок повністю нормалізується, і потреба у вживанні гормону зникне.

Мелатонін Новеко спрей не викликає звикання і ви не стикнетеся із синдромом відміни. Сон налагодився, а значить, мелатонін спрацював так, як і належить.

Ще одна поширена скарга в наш час – цистит. І якщо вам раптом здається, що це суто жіноча проблема, то на жаль ні – чоловіки теж потерпають від циститу. Але направду рідше. Як раз і назавжди вилікувати цистит, убезпечити себе від рецидивів без сильних ліків розповідаємо у нашій статті за посиланням.