Найпрестижніша освітня національна премія Global Teacher Prize Ukraine, яку з 2017 року організовує громадська спілка «Освіторія», оголосила десятку найкращих учителів країни. Тепер 10 фіналістів претендують на головний приз «Нобелівки для вчителів» — чверть мільйона гривень та безліч подарунків.

Їхні імена:
  1. Оксана Єрохіна, Херсон, учителька англійської мови
  2. Ганна Бут, Мелітополь, учителька біології, громадянської освіти, німецької мови та художньої культури
  3. Павло Віктор, Одеса, учитель фізики
  4. Валентина Гатальська, Київ, учителька англійської мови
  5. Гліб Репіч, Київ, учитель хімії
  6. Юлія Должанська, Харків, учителька української мови та літератури
  7. Богдан Завидовський, Дніпро, учитель біології, природознавства, хімії та «Я у світі»
  8. Лідія Насонова, Харків, учителька зарубіжної літератури, української мови та літератури
  9. Артур Пройдаков, Київ, учитель української мови та літератури
  10. Оксана Хомич, Київ, учителька початкових класів

Окрім головного призу, один із фіналістів може стати народним обранцем та отримати приз глядацьких симпатій.

Віддати свій голос одному з вчителів десятки фіналістів можна на сайті ТСН за посиланням

Ювілейна десятка

«Це вчителі з майбутнього, адже вони покажуть дорогу тими стежками, про які ще ніхто не знає. І дуже важливо, щоб ТОП-10 відчували — вони візіонери. Це кістяк вчительства, на який буде покладатися майбутня освіта, механізми її розвитку. Ювілейна десятка! Дуже хочеться, щоб вони стали друзями — зблизилися, так, як вчителі-переможці минулих років, адже їм йти вперед всім разом. Це велика родина інноваторів та творців майбутнього. А ще мені дуже радісно чути від батьків, кого б вони хотіли номінувати на премію наступного року!» — сказала кураторка премії, українська телеведуча каналу «1+1» Наталія Мосейчук.

«За кожним великим досягненням людини та країни стоїть учитель. Цьогорічна десятка фіналістів — потужних, творчих, талановитих професіоналів і новаторів — той фундамент, на якому зростатиме наступне покоління українців та їх здобутків» — говорить Зоя Литвин, голова «Освіторії» та засновниця премії.

Вчителі — важливі, і наша місія — зробити так, щоб про них говорила уся країна, підкреслила Зоя Литвин

Зоя Литвин на церемонії Global Teacher Prize Ukraine 2020
Фінал Global Teacher Prize Ukraine

Найкращого педагога країни Global Teacher Prize Ukraine урочисто оголосять у Міжнародний день учителя 2 жовтня. Окрім того, оберуть найкращих учителів громадянської освіти, хімії, фізкультури, відзначать учителя-новатора та учителя-ровесника Незалежності, а у номінації «Вибір серцем» — педагога, що працює в лікарні або навчає дітей з особливими освітніми потребами та вчителя-волонтера, який працює у школі на лінії розмежування на Сході. Також, цьогоріч уперше нагородять учителя прифронтової зони у спеціальній номінації від Сергія Жадана. 

Проголосувати за народного улюбленця можна за посиланням, а ознайомитися з результатами минулорічної премії можна в нашому репортажі: Найкращий вчитель України 2020: хто ним став.