Вистава «Ван Гог. Листи до брата Тео» відбудеться вже сьогодні, 3 листопада 2022 року, в POCHAYNA EVENT HALL. Організатором є майстерня Лєни Лазовіч.

«Я вважаю, що ми повинні говорити з Ван Гогом. Ми, сучасні люди, що перебувають у постійному сні, повинні не фотографувати його картини, а говорити з ним, провокувати цей діалог. Бо розмова ця про нашу душу, про найінтимніші її куточки», – говорить Лєна Лазовіч, режисерка вистави.


Історія життя художника розказана через тривале листування з братом

Син сільського проповідника, що мріяв повторити шлях батька, але повірив в іншу релігію, мистецтво, Ван Гог був одним із тих фанатиків, які всупереч усьому готові йти за покликом серця, незважаючи на думку навколишнього світу.
Картини Ван Гога – живі. Під пильним оком глядача вони рухаються, розширяються, кличуть. Кожен мазок – безкінечні години роботи, пошуків, поневірянь, сумлінь. А для чого?

Ван Гог надихає нас жити сміливо і чесно, долаючи страшні обставини буття

Якщо мистецтво – це можливий шлях спасіння, то розділити його потрібно з тим, хто вже дійшов до Раю, відкривши вічне зоряне небо. Зараз це звучить як красива, лірична ідея. Але за цим стоїть реальна людина, що прокидалась вранці і замість того, аби заробляти гроші, як всі, йшла малювати. Що таке – відмовляти собі у всьому, малюючи, не продавши при цьому жодної картини? Як часто ми відмовляємось від власної любові, від власних мрій заради соціальної влаштованості? Тож давайте послухаємо того, хто не відмовився.

Режисер – Лєна Лазовіч

Продюсер – Євген Кривін

Художник – Надя Кошман