Асоціація корпоративних медіа України в надихаючому просторі Fairmont Grand Hotel Kyiv провела бізнес-форум «Інновації в комунікаціях. Енергія єдності» і підбила підсумки конкурсу «Найкраще корпоративне медіа України-2023».

Бізнес впроваджує цифрові інновації, більш активно застосовує штучний інтелект, динамічний відеоформат, прямі етери для комунікації між компанією і споживачами, топ-менеджерами і співробітниками. Змінюється tone of voice, компанії додають у комунікації людяність, доречний гумор, харизматичну самоіронію, сучасний смачний український сленг. Головними тематичними векторами є відображення підтримки ЗСУ; інвестиції у відбудову країни; стабілізація емоційного стану працівників; подальший професійний розвиток і навчання команди; висвітлення новин бізнесу (впровадження інновацій, розширення географії присутності, нові сервіси і продукти тощо).

Загальні висновки і ключові напрями змін у корпоративних комунікаціях визначила Оксана ТОДОРОВА, організаторка події, президентка Асоціації корпоративних медіа України:

“Компанії не лише вистояли у цей важкий кризовий час, але й зміцніли. У цьому році в конкурсі «Найкраще корпоративне медіа України — 2023» взяли участь сильні проєкти, які наочно відображають стан корпоративних комунікацій. Є навіть такі, що значно випереджають час, впроваджують інновації, зухвало ламають застарілі стереотипи в маркетингових стратегіях і тактиках. Аналізуючи проєкти колег, можна визначити наступні ключові вектори розвитку і трансформації інструментів і технологій в корпоративних комунікаціях. Компанії поступово перетворюються на медіахолдинги, які створюють професійний контент і поширюють його з урахуванням уподобань цільової аудиторії, з розумінням особливостей формату медіа і специфіки конкретної соцмережі. Від кількох каналів комунікації в соцмережах компанії впевнено переходять до створення корпоративної інформаційної екосистеми, налагоджують прямі комунікації із зацікавленими сторонами, постійно прислухаючись до відгуків стейкхолдерів. Компанії створюють портали із багатовекторними можливостями. Бізнес шукає і знаходить нові формати для мотивації аудиторії (наприклад, відкриває віртуальні магазини корпоративного мерчу, у яких працівники можуть придбати продукцію з лого компанії і розрахуватись корпоративною валютою), розширює коло амбасадорів бренду за допомогою челенджів, відкриває корпоративні університети”.

Більш детально і на конкретних кейсах своїм досвідом поділились на форумі представники і представниці компаній — галузевих лідерів. Розпочали захід із макроекономічного рівня, економічних досліджень і футурологічних прогнозів.

Валерій ПЕКАР, президент компанії «Євроіндекс», викладач Києво-Могилянської (kmbs) та Львівської (LvBS) бізнес-шкіл, розповів про головні умови перемоги України і роль бізнесу в стабілізації економіки, презентував результати форсайтів.

Андрій ДЛІГАЧ, бізнес-стратег, голова Advanter Group, професор і викладач, надіслав організаторам форуму відео з презентацією, в якій розглянув макроекономічну ситуацію, презентував результати кількох досліджень. Переглянути відео ви зможете на каналі Асоціації в ютубі. Длігач порадив, на що спиратись під час планування майбутнього, розповів, яка маркетингова стратегія дає позитивний результат і чому корпоративні комунікації відіграють важливу роль у формуванні іміджу і репутації сучасного бізнесу.

На Форумі також відбулась панельна дискусія «Тренди та інновації в комунікаціях» за участю провідних фахівчинь з маркетингу й піару

Тетяна КОЛЕСНИК, керівниця сектору КСВ ПУМБ, розповіла про подробиці проєкту «БезуМОВНА підтримка»:

“Це багатовимірний проєкт з інноваційною складовою, у якому банк зосередився на розв’язанні клієнтоцентричних, репутаційних і соціальних завдань. Екосистема проєкту складалася з наступних складових: герой проєкту — Соловейко; мотиваційна програма в чат-боті для клієнтів, не клієнтів і співробітників; власне YouTube-шоу «Безумовно, українською» (вісім випусків); спеціальний випуск «Солов’їне шоу» на тему фінансової української; пранк у тіктоці у відділенні банку з Антоном Мурафою; тулбокс для відділень банку з яскравими рекламними матеріалами і безуМОВНІ помічники — співробітники у відділеннях. Ніша, яку зайняв банк у цьому проєкті, є унікальною. Безумовна підтримка — це потужний приклад лагідної українізації. Банк вже розробляє нові проєкти для підтримки лояльності клієнтів, виходу на нові аудиторії і вирішення соціальних проблем суспільства”.

Ольга КУДІНА, менеджерка із зовнішніх комунікацій ІП «Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед», розповіла про відновлення України і підтримку громад, надану «Кока-Колою» від початку повномасштабного вторгнення, про ключові напрями цієї діяльності. Потужна допомога, яку надавала «Кока-Кола» не лише своїм працівникам, а й мільйонам українців, відображена у корпоративному фільмі.

Марія КАЙТАН, очільниця SMM-напряму фармацевтичної компанії «Дарниця», у своїй доповіді шукала відповідь на питання «Як національному лідеру знайти інсайти, які допомагають підтримувати українців?». Через повномасштабну війну хвороби загострюються, «молодшають» і загалом виникають частіше. Завдання лідера ринку — допомогти українцям підтримувати здоров’я у такі часи. Тому компанія реалізувала крос-медійний проєкт «Про здоров’я просто», де «Дарниця» ділиться викладеними простою мовою лайфхаками про здоров’я, розвінчує міфи про лікування на базі доказової медицини. Також компанія відзначає неочевидних героїв — сміливих, відданих і професійних фармацевтів, для яких вона створила щорічну премією «ДарВідзнака».

Ірина ПРОНІНА, HR & Legal Director в Lantmännen Axa, виступила з доповіддю «Бізнес в думках і люди в серці» і розповіла, як підприємницьке мислення рухає компанію вперед:

“З турботою про працівників підприємства ми організували заходи для психологічної підтримки, оздоровчий масаж, програму для дітей співробітників і створили корпоративну бібліотеку. Ми дали працівникам можливість придбати смачну корисну продукцію за собівартістю, забезпечили медичне страхування працівників. Ми дивимось у майбутнє і турбуємось про системне навчання і розвиток співробітників. У Lantmännen Business Academy ми проводимо щомісячні тренінги для лідерів компанії. Це воркшопи, фасилітації на актуальні теми, EBA-тренінги. Також компанія потужно тримає продовольчий фронт. Тільки за 2022 рік на благодійність відвантажено понад 187 тонн продукції та сировини”.

Євгенія ЛЕПЕХА, HR & Digital Marketing Manager, Lantmännen Cerealia UA, розповіла про корпоративні канали, формати й акценти в контенті:

“Ми розширюємо уявлення про корпоративні комунікації: відеоконтент з виробництва, сторітелінг співробітників, переосмислення трендів — ось що створює справжню синергію між працівниками, компанією і споживачами. Ми показуємо процеси компанії зсередини, знімаємо відео з виробництва, складу, навчання і зборів. Ми робимо публікації про нових працівників у рубриці Welcome to our team. Це живі розповіді колег про їхні перші враження від компанії, про те, як проходить адаптація, про знайомство з командою. Також ми запустили комунікацію у форматі челенджу #МояІсторіяLantmannen, у якій наші співробітники самі виступають авторами контенту. Вони розповідають свою історію роботи в компанії і передають естафету колезі. Історії співробітників виходять надзвичайно живими і збирають велику кількість реакцій і коментарів. Авторами корпоративного контенту стають наші працівники. Так компанія укріплює лояльність і розширює коло амбасадорів бренду”.

Віта ПАСІЧНИК, головна редакторка, засновниця і власниця онлайн-журналу «Українки» зазначила, що зараз потрібно укріплювати тили: вчитись жити повноцінним життям, припинити чвари, працювати на перемогу і допомагати ЗСУ. Віта розповіла про ключові напрями роботи команди журналу, про благодійні, дослідницькі, мистецькі ініціативи, які підсилюють єдність українок і відкривають нові сторінки незвіданої історії нашої країни.

На форумі підбили підсумки конкурсу «Найкраще корпоративне медіа України — 2023»

У 2023 році до складу журі конкурсу увійшли: Оксана ТОДОРОВА, президентка Асоціації корпоративних медіа України, авторка семи книг на тему корпоративних комунікацій; Ірина КУЗНЄЦОВА, засновниця Simple.School, директорка DIALLA Communications і офіційна представниця Cannes Lions International Festival of Creativity в Україні; Дмитро ОЛТАРЖЕВСЬКИЙ, відомий теоретик і практик у галузі PR, доктор наук із соціальних комунікацій, професор кафедри реклами та зв’язків із громадськістю Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка; Марія БОРОДАЙ, незалежна консультантка з комунікацій, віце-президентка Української ліги зі зв’язків із громадськістю.

Цього року на розгляд членів журі в 17 категоріях конкурсу були представлені 59 проєктів від 30 компаній.

Ґран-прі конкурсу «Найкраще корпоративне медіа України 2023» нагороджені корпоративні проєкти:
 • Kernel – корпоративний КСВ-проєкт «Разом до перемоги»
 • Sense Bank – корпоративний портал Sense Space
 • Acino в Україні – корпоративний проєкт Vyshyta Krasa
 • МХП – корпоративний телеграм-канал «Разом ми сила»
 • ПУМБ – соціальний корпоративний проєкт з мовним чат-ботом «БезуМОВНА підтримка»
 • Fozzy Group – корпоративний телеграм-канал «Людяні комунікації»
 • Фармацевтична компанія «Дарниця» – telegram канал «Дарниця: просто про здоров’я»
 • Мережа приватних ліцензованих шкіл КМDШ – сторінка в інстаграмі instagram.com/kmds.school
 • Lantmannen AXA – сторінка в інстаграмі instagram.com/lantmannen_cerealia
 • ПУМБ – сторінка у фейсбуці facebook.com/pumbua
 • Національний банк України – корпоративна група у фейсбуці НБУ_life
 • UKRSIBBANK BNP Paribas Group – корпоративний сайт ukrsibbank.com
 • Мережа АЗК «OKKO» – електронне видання «ОККО Інформ»
 • МЕТРО Кеш енд Кері Україна – корпоративне видання METRO Times
 • UKRSIBBANK BNP Paribas Group – корпоративний «Консолідований звіт про управління 2022»
 • Carlsberg Ukraine – корпоративний журнал «Пивовар»
 • Ribas Hotels Group – корпоративна книжка «Більше ніж сервіс»
 • Група компаній «Ерідон» – корпоративна книжка «Герої нашої землі»
 • ДТЕК Енерго – корпоративний сторітелінг «Сміливі нести світло: герої серед нас»
 • Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед – корпоративне відео «Я буду завжди поруч з тобою…»
 • ПУМБ – корпоративний відеопроєкт «ПУМБ Live: діалог з лідерами банку – сучасно, відкрито, щиро»
 • Лінія магазинів EVA – корпоративний відеопроєкт EVAtalk
 • ПриватБанк – корпоративний відеопроєкт PrivatTalks
 • ТМ «ВіЯр» – корпоративний календар «Пишаємось нашими Захисниками»
 • NovaPay – корпоративний сувенір Welcome Box
 • ДТЕК Енерго – ювілейна фотокнига «Сучасна історія. 60 років Західному Донбасу»

У цьому році організатори ввели додаткову відзнаку — «Інноватор 2023 року»

У цій номінації символічне «Дерево життя» отримали компанії, які показали найбільшу кількість і найвищу якість інновацій, впроваджених у корпоративних комунікаціях, а також проєкти з потужним корінням минулого і поглядом у майбутнє.

Переможцями в номінації «Інноватор 2023 року» стали компанії:
 • ПУМБ («Трансформують і підсилюють»), МХП («Створюють синергію»)
 • «ДТЕК Енерго» («Шанують і єднають»)
 • «Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед» («Відбудовують і допомагають») 
 • ТОВ «АСІНО Україна» («Досліджують і надихають») 
 • Lantmännen Axa («Турбуються і навчають») 
 • «УКРСИББАНК» («Загартовують і розвивають») 
 • фармацевтична компанія «Дарниця» («Співпрацюють і відзначають») 
 • лінія магазинів EVA («Дивують і надихають») 
 • Carlsberg Ukraine («Мотивують і об’єднують»)
Організатор Форум «Інновації в комунікаціях. Енергія єдності 2023» – Асоціація корпоративних медіа України висловлює подяку за підтримку заходу:
 • Генеральному партнеру форуму: Fairmont Grand Hotel Kyiv.
 • Інформаційним партнерам: онлайн-журнал «Українки»; Асоціація креативних індустрій України (CIAU); група компаній Advanter Group.
 • Поліграфічному партнеру: група компаній Printstore Group.
 • Подарунковому партнеру: Ювелірний Дім ZARINA. Подарунки, які роблять щасливими і тих, хто їх отримує, і тих, хто їх дарує. Cправжня цінність – це ти!
 • Винному партнеру: німецьке ігристе вино Latinium у синіх пляшках, яке додасть фарб у ваше життя. Твій Latinium — твої правила!

Додали енергії, фану і драйву, створили настрій свята продуктові партнери події: Coca-Cola, Lantmännen Axa, Carlsberg, Finik Family.

Форум «Інновації в комунікаціях. Енергія єдності 2023» пройшов у дружній атмосфері однодумців та колег, і це відчувається навіть на фото!

Гості Форуму мали можливість поспілкуватися, поділитися новинами та досвідом, доторкнутися до мистецтва на вернісажі картин Оксани Тодорової і за частуваннями надихнутися на нові вершини. Тому продовжуємо створювати креативні проєкти, наповнені спільними сенсами: волею до перемоги, єдністю, силою духу, доречним гумором.

Продовжуємо працювати. Наближаємо перемогу України! Підсилюємо енергію єдності і чекаємо наступного Форуму у 2024 році!