Історія Габрієля Гарсія Маркеса і Мерседес Барчі – це історія не лише про кохання, а й про те, що за кожним успішним чоловіком завжди стоїть жінка. І що кохати можна з 13 років і до кінця життя без модних зараз «сімейних криз», «спокус славою» і «побуту, через який розбиваються сімейні човни».

Рівно 13 було Мерседес Барча, коли її вперше побачив на танцях нікому невідомий вісімнадцятирічний Габрієль Гарсія Маркес, «писака»-гуляка-бідняк з багатодітної сім’ї. Дрібненька красуня – донька заможних колумбійки та єгиптянина (від яких отримала екзотичну красу), відмінниця, майбутня студентка біологічного факультету, спокійна, зважена – настільки сподобалася юнаку, що він сміливо підійшов познайомитися. Вони протанцювали весь вечір, і від «продовження» Маркеса спинив лише вік Мече, як лагідно він назвав свою «пташку».

На прощання пообіцяв обов’язково з нею одружитися – колись! І взяв її поштову адресу, як зараз беруть телефон

Габріель Гарсія Маркес та Мерседес Барча в молодості
Кохання у листах

Маркес поринув у своє молоде безтурботне життя. Вештався колумбійськими борделями, змінював роботи, жінок і мав скандальний роман з іспанською акторкою, паралельно писав, просаджував усі зароблені гроші і попри все у будь-якому стані щотижня листувався з Мерседес. Багато років поспіль. З часу танців вони бачилися лише кілька разів, але вивчили одне одного так, наче постійно були разом. В листах обговорювали все: погляди, мрії, переживання, невдачі і… їхнє майбутнє весілля.

Вони таки одружилися. Через 13 років після знайомства. І до останнього спільного дня жодного разу не посварилися – хтозна, можливо й тому, що все давно з’ясували в листах.

Мерседес підтримувала кожне рішення чоловіка і щиро кохала

Дві пловинки одного цілого

Вони не посварилися ані коли Мерседес спізнилася на власне вінчання і змусила Габрієля добряче понервувати, ні коли Габріель покинув ненависний юридичний факультет і залишив молоду сім’ю без засобів до існування.

Мерседес впорядкувала всі перші рукописи чоловіка і робила все можливе, аби він мав можливість займатися письменництвом. Вона стала не лише матір’ю його двох синів, а й першим читачем його творів і єдиною людиною, яка про нього самовіддано дбала.

Вирісши у достатку, Мерседес не злякали злидні. Вон навчилася варити «суп з нічого» і розпалювати піч, коли катастрофічно не вистачало грошей. Підштовхнула Габрієля прийняти пропозицію від Prensa Latina і переїхати в Нью-Йорк для роботи кореспондентом в цьому виданні. Вона витримала всі нападки і погрози чоловікові через його захоплення комунізмом.

Мерседес без слова докору покинула буржуазний США і повернулася з чоловіком до неблагополучної Мексики

Найбільша цінність в житті

Саме в Мексиці Маркес напише «Сто років самотності». Він буквально не ставав з-за столу місяцями, без роботи і грошей. Мече брала продукти у борг, просила відстрочки за оплату квартири, якось викручувалася і годувала сім’ю, аби лише письменник завершив роман. Вірила, що саме цей твір принесе йому славу, і заклала свій фен і міксер (єдині «цінні» речі) і на отримані за них кошти відправила рукопис видавцям.

У 1967 році «Сто років…» надрукували, і на Маркеса буквально звалилася слава. Кожен його наступний твір перетворювався на бестселлер. У 1982 році письменник отримав Нобелівську премію. Весь час перебування у Стокгольмі на церемонійних заходах з’являвся зі своєю Мече, турботливо тримаючи її за руку.

Вона ніколи не підкреслювала своє значення в житті чоловіка

Краса землі нільської

В єдиному інтерв’ю з нагоди «нобелівки» Мерседес Барча говорила лише про талант і творчість її Габріеля. «Я дуже щаслива, що він таки виконав свою жартівливу обіцянку на мені одружитися», – все, що Мече сказала про себе.

Вона фактично продовжила життя Маркеса – важко хворіючи, він прожив аж 87 років. Без її турботи не з’явився б його останній видатний роман «Записник з моїми сумними курвами», який попри двозначну назву вважається зізнанням в коханні Мерседес.

В останній рік життя, страждаючи на хворобу Альцгеймера, лише її одну він впізнавав і до останнього подиху називав «краса землі нільської»…

ааа

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: