Лимонади літа: 8 швидких рецептів
Серед них лимонний «детокс», полуничний «мохіто» і ягідний «пунш»
Серед них лимонний «детокс», полуничний «мохіто» і ягідний «пунш»
Готуються просто, в основі – вода, лід, лимони і якісь ягоди чи фрукти. Смачно п’ються і гарно виглядають у кришталевих глечиках і склянках: отак поставиш на столі свіженький лимонад і аж шкода пити – така краса, хоч фотографуй на літню пам’ять:)
Потрібно: 3 лимони, пучок м’яти, 150 г цукру, лід, 1,5 л питної води.
Готуємо лимонад. Цукор заливаємо склянкою води і варимо, як сироп, на середньому вогні, доки цукор не розчиниться. З двох лимонів вичавлюємо сік і додаємо до сиропу. 1 лимон ріжемо півкружечками. М’яту рвемо на листочки, злегка розминаємо в ступці чи виделкою. Змішуємо воду, сироп з лимонним соком, м’яту. Охолоджуємо, додаємо лід і кільця лимону. П’ємо:)
Потрібно: 200 г полуниці, 1 лимон, пучок базиліку, лід, 1,5 л питної води, мед за бажанням.
Готуємо лимонад. Полуницю миємо і ріжемо навпіл. Лимон ріжемо навпіл: з половини вичавлюємо сік, другу половину ріжемо кружечками. Базилік миємо, рвемо листочки руками, половину пучка злегка розминаємо виделкою.
У глечик додаємо воду, лимонний сік, розім’ятий базилік і кілька ложок меду, якщо любите солодкий. Перемішуємо. Додаємо полуницю, кружечки лимону і листочки базиліку, даємо настоятися годину у прохолодному місці. Додаємо лід і п’ємо:)
Потрібно: 4 середніх огірки. 1 лайм (можна лимон), півпучка м’яти, лід, 1,5 л питної води.
Готуємо лимонад. Огірки і м’яту миємо. М’яту рвемо на листочки. Один огірок ріжемо кружечками, 3 огірки чистимо від шкірки, ріжемо крупно і подрібнюємо в блендері до стану пюре. Проціджуємо через сито, м’якоть викидаємо, сік змішуємо з водою, додаємо лід, м’яту і кружечки огірка. Половину лимону ріжемо кружечками, з половини вичавлюємо сік. Додаємо до напою. Перемішуємо, п’ємо:)
Читайте також: Як правильно варити варення
Потрібно: 2 огірки, 200 г полуниці, півлимону, мед до смаку, лід, 1,5 л питної води.
Готуємо лимонад. Огірки і полуницю миємо, огірки нарізаємо тонкими кружечками, полуницю половинками чи четвертинками, лимон півкружечками. Складаємо їх шарами у глечик, чергуючи з льодом. Заливаємо водою, даємо півгодини настоятися у холодильнику. П’ємо.
Потрібно: пелюстки 6 бутонів чайної рози, 1 лимон, 3 ст. л. цукру, лід, 1,5 л питної води.
Готуємо лимонад. Пелюстки злегка розтираємо у ступці чи виделкою в чашці, кладемо цукор і сік вичавленого лимону, перемішуємо, заливаємо 1,5 л окропу, знову перемішуємо, щоб цукор розчинився і залишаємо настоюватися ніч. Зранку проціджуємо, охолоджуємо, додаємо лід, п’ємо:)
Потрібно: корінь імбиру (3-4 см), 3 лимони, 2-3 ст. л. цукру, пів пучка м’яти, лід, 1,5 л питної води.
Готуємо лимонад. Імбир тремо на дрібній терці, з лимонів вичавлюємо сік, змішуємо і залишаємо на кілька хвилин. Проціджуємо суміш, м’якоть викидаємо, у сік додаємо цукор, півсклянки води і варимо сироп: на середньому вогні, поки цукор не розчиниться. Охолоджуємо. Додаємо лід, решту води і листочки м’яти.
Читайте також: Бомбезні домашні соуси: з аґрусу, ревеня чи ягід – швидко готуються і ще швидше з’їдаються з м’ясом та овочами
Потрібно: 400 г ягід (будь-яких сезонних, можна суміш різних), половина лимону, півпучка м’яти, 1-2 ст. л. цукру (меду), лід, 1,5 л питної води.
Готуємо «пунш». Ягоди миємо. Половину порції перетираємо з цукром, другу половину (якщо це полуниця, скажімо) ріжемо навпіл. З лимону вичавлюємо сік. Змішуємо його з перетертою полуницею, заливаємо водою, додаємо лід, листочки м’яти і решту ягід. П’ємо:)
Потрібно: 2 великі апельсини, пучок м’яти, 1 ст. л. цукру, лід, 1,5 л питної води (або 1 л води і 0,5 л спрайту).
Готуємо «мохіто». З одного апельсину вичавлюємо сік, другий ріжемо тонкими півкружечками, м’яту миємо, половину пучка рвемо на листочки, другу половину злегка розтираємо з цукром. У глечику змішуємо сік апельсину, м’яту з цукром і воду (або воду + спрайт), додаємо нарізаний апельсин, листочки м’яти і лід. П’ємо:)
А тепер уявіть ковток лимонаду зі шматком домашньої випічки… скажімо, з шарлоткою! Маємо тут простий рецепт і класну королівську історію.
Фото з відкритих джерел (Pinterest).