Національна премія Global Teacher Prize Ukraine з 2017 року відзначає вчителів-змінотворців і склала збірку “Жити, щоб навчати” про неймовірних і незламних українських освітян, які проживають різні досвіди війни та чинять спротив російським окупантам.

У збірці закарбовані щоденні подвиги освітян з усієї країни: Харківщини та Київщини, Львівщини та Херсонщини, Чернігівщини, Донеччини та інших регіонів. Організатор премії, громадська спілка “Освіторія”, збирала ці історії протягом року з початку повномасштабного вторгнення, щоб задокументувати освітні втрати та зафіксувати важливі кроки, зроблені вчителями задля збереження освіти. Герої збірки — це українські освітяни, які продовжували та продовжують викладати в екстремальних умовах, часто ризикуючи найдорожчим, що у них є — своїм життям.

Завдяки цим людям освітній процес в Україні продовжується, попри всі виклики війни

Читайте також: Герої освітнього фронту: історії п’яти вчителів, яких не спиняють ні окупанти, ні обстріли

Героями збірки стали: 
  • вчителі, які двічі втратили свій дім; 
  • освітяни, які продовжують викладати під обстрілами; 
  • педагоги, які боронять освіту на фронті; 
  • вчителі з досвідом викладання на окупованій території;
  • герої, які тримають тил; 
  • вчителі, які дбають про українську освіту за кордоном.   

“Кожна сторінка нашої збірки сповнена турботою українського вчительства про нове покоління українських дітей. Ми в “Освіторії” надихались кожною історією і хочемо розповісти їх світові. Деякі з цих історій вже гучно пролунали 2 жовтня, на День вчителя, в ефірі національного марафону. Тоді Global Teacher Prize Ukraine 2022 відзначила 6 героїв освітнього фронту. Після церемонії ми продовжили збір історій про вчителів та їхній досвід проживання війни. Він різноманітний: хтось евакуював дітей під обстрілами, хтось викладає на фронті, інші — тримають сміливо тил. На жаль, українські школи стали першими мішенями для російських ракет, ворог цілеспрямовано спалював українські книги та переслідував українських вчителів, адже вони справді надзвичайно важливі для майбутнього нашої нації. Ми хочемо, аби подвиги вчителів стали помітними. Ця збірка — наш спосіб нагадати усім,  що вчителі важливі”, — говорить Зоя Литвин, голова “Освіторії” й засновниця премії Global Teacher Prize Ukraine.

Прочитати та завантажити збірку можна за покликанням

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: