Цьогоріч День матері в Україні припадає на 14 травня. Можна і треба привітати матусь (або й самих себе) урочистими словами подяки. А можна подарувати їм трохи спокою та розради у вигляді затишної години із захопливою книжкою. Добірку таких книжок для релаксу ми пропонуємо разом із національною книжковою платформою Yakaboo.

Таємна пригода. Антологія української еротичної прози межі ХІХ-ХХ ст. 

упорядник Євген Плясецький

Давненько матусі не отримували такої насолоди: гарна проза від українських класиків, дивовижні ілюстрації – чуттєві ескізи з оголеної натури, незвичайна обкладинка з тканою текстурою й тисненням та шляхетний кремовий папір. І, так, – тут багато пристрасті, захоплення, інтимних переживань. У цій збірці програмні шкільні автори здивують новим амплуа, в якому читачі зовсім не звикли їх сприймати. Винниченко й Кобилянська, Франко та Коцюбинський, Підмогильний та Хоткевич розповідатимуть про те, як кохалися українці сто років тому.

Дім солі

Світлана Тараторіна

Про Крим, який вгадується у півострові Кіммерік, але у жанрі між антиутопією, історією та постапокаліптичною фантастикою. Колись на квітучий півострів прийшла війна, у ході якої було використано настільки могутній артефакт, що благословенна земля стала засоленою пустелею, до якої тепер з решти світу навідуються неохоче. Особлива сіль, яку носять сухі вітри, може змінити будь-кого і будь-як. Жінок півострова, наприклад, вона зробила непокірними, здатними не тільки вижити будь-де, а й повернути долю рідної землі навспак, повернути їй минуле та майбутнє.  

Завтра, завтра, завтра

Габріель Зевін

Чудовий, мудрий, зворушливий роман, визнаний Книгою-2022 на Amazon. Йдеться про історію кохання, яка є чимось більшим, ніж черговий «любовний роман». Це історія про дорослішання та великі випробування. Життя часто є нечесною грою, у якій поряд із коханням йде душевний та фізичний біль, від якого неможливо сховатися. Сема та Сейді з Лос-Анджелеса життя випробувало грошима та спільним бізнесом. Вони вчилися у коледжі, були друзями та разом створили популярну відеогру, яка за кілька років зробила їх багатіями. Та чи вдасться їм встояти перед спокусами дорослого життя й реалізувати особисті творчі амбіції, не втративши дружби? 

Чорнильно-чорне серце

Роберт Ґалбрейт

Одна з найвідоміших мам у світі, «мама» Гарі Поттера письменниця Джоан Роулінг, має таємне альтер его! Під псевдонімом Роберт Ґалбрейт вона пише захопливі детективи про жорстокі вбивства, невловимих злодіїв та геніальних розслідувачів. Смілива Робін Еллакотт та її блискучий напарник Корморан Страйк повинні знайти того, хто вбив авторку популярного коміксу «Чорнильно-чорне серце» прямо на кладовищі, де й відбувалися події мальопису. Ця справа змусить Страйка та Робін вичерпати власні детективні таланти до самісінького дна — а ще піддасть їх новим жахливим загрозам…

Страви за 10 хвилин

Гордон Рамзі

Темпераментний чоловік, який любить дітей та готує божественно смачно – це про багатодітного шеф-кухаря Гордона Рамзі. Найцінніший подарунок для усіх матусь від цього віртуозного кулінара – це збірка швидких рецептів для всієї родини. Зекономлений у кухні час кожна жінка може провести як забажає: в обіймах коханого, граючись з дітьми, за філіжанкою кави з тістечком або у балачках з подругами. Завдяки покроковим рецептам та детальним зображенням процесів при готуванні, зі стравами впораються навіть початківці.