Усі ми, кожен по-своєму, потерпаємо від наслідків війни. Члени родин загиблих, волонтери, родичі військовослужбовців, люди, що вимушено виїхали за кордон, переселенці, підлітки, батьки… Та й, зрештою, кожен українець. Нам є, що обговорити, особливо з тими, хто пройшов те саме. А також подивитись на свою ситуацію з точки зору експерта-психолога, що може підказати інструменти покращення психоемоційного стану.

Саме такі психологічні групи для українців, що важливо, безкоштовні, проводить некомерційна організація «Моє Коло». Новий набір стартував 4 вересня. Зареєструватись можна за посиланням.

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ?

Це онлайн-спілкування учасників та двох психологів-фасилітаторів, безпечний простір, в якому є можливість зустрітись з іншими людьми зі схожими проблемами та обставинами. Тут можна проговорити те, що вас турбує, без осуду чи докору, поділитися своїм та почути про досвід інших, відчути підтримку, довіру, тепло і практичні експертні поради.

Зустрічі відбуваються у двох форматах: закритому та відкритому.

ЗАКРИТІ ГРУПИ передбачають психологічну підтримку та роботу з психологом в малому колі людей зі схожим досвідом. Це спільне проживання унікального конкретного досвіду, пов’язаного з війною (втрата, очікування рідних з фронту, батьківство під час війни тощо).

У групі 12 осіб, її склад залишається сталим до кінця курсу.

Хто може приєднатися до закритої групи?

  • члени родин загиблих
  • волонтери
  • батьки, чиї діти відчувають труднощі під час війни
  • члени родин військових
  • українці, які вимушено перебувають за кордоном
  • ті, хто не відносять себе до жодної категорії, але потребують підтримки

ВІДКРИТІ ГРУПИ присвячені темам, які турбують українців під час війни: 

  • як здолати апатію та пригнічений настрій;
  • що робити з накопиченою втомою та виснаженням;
  • як давати раду емоційним гойдалкам;
  • чому проблеми зі здоров’ям і як їм зарадити;
  • що робити з почуттям провини;
  • як заспокоїти себе, коли виникає паніка, тривога, роздратування.

Група складається з 30 осіб, приєднатися до неї може кожен.

Дослідження, спеціально проведені у липні, показують значні позитивні зміни в психічному стані учасників груп

Особливо – зменшення тривожно-депресивної симптоматики. Зокрема, симптоми депресії в учасників зменшились від середнього до легкого рівня (з 15,8 до 10,3 балів), тривожна симптоматика знизилась із середнього до помірного рівня (з 10,8 до 7,3 балів), дистрес через вплив травматичних подій – з 45,4 до 27,5 балів. Також вдалось подолати пороговий рівень (33), при якому може йтися про формування ПТСР.

Відгуки учасників проєкту (імена змінено згідно з політикою конфіденційності) виключно позитивні:

Анна, вимушена мігрантка:
«Я дуже вдячна всім, хто приймає участь у цьому проєкті. Дякую, тим хто його започаткував і завдяки кому він працює. Він допоміг мені заспокоїтися, вийти з постійного стану апатії та депресії, почати робити хоч щось. Це не панацея, але цей проєкт – чудова пігулка, яка повернула мені ясність розуму і позитивні емоції».

Оля, чоловік якої воює:
«Дякую за можливість відверто говорити, не переживаючи, що можеш когось образити, чи тебе невірно зрозуміють. Окремо хочу виділити те, що ведучий групи Володимир має досвід перебування на війні, це одразу мною сприйнялося позитивно, дало відчуття, що ми на «одному полі», його манера говорити – заспокоювала і давала впевненість, що все можна пережити і справитись з цим».

Оксана, пережила втрату близької людини:
«Я навчилась берегти себе та дозволяти собі бути в тих емоціях, скільки потрібно. Вдячна психологам Надії та Марії за час, за турботу, співчуття, безпечність та емпатію. Вдячна, що зустріла професійних фахівців та наші зустрічі були душевними». 

Іван, волонтер:
«Дякую організаторам, психологам Маліці та Василю та всім учасникам. Це гарна можливість поспілкуватися з людьми, які переймаються тими ж питаннями, та побачити свої проблеми під іншим кутом, так само як й способи розв’язання цих проблем. Це дало мені змогу відчути свою належність до кола та підтримку. Бажаю проєкту продовження!».