Ювелірний гардероб: що це таке і які прикраси дійсно потрібні жінці
Консультація ювелірного стиліста про must-have-коштовності, значення каменів і чудодійність нитки перлів
Консультація ювелірного стиліста про must-have-коштовності, значення каменів і чудодійність нитки перлів
Найкращі друзі дівчат – так називала коштовності і, зокрема, діаманти легендарна Мерилін Монро. В наш час це не просто друзі. Це наш настрій, наш статус, наш сімейний капітал. Правильно підібрані прикраси змінюють стиль, підкреслюють індивідуальність і рятують навіть не дуже вдалий наряд.
Ювеліри називають цей баланс «ювелірним гардеробом», а сучасні жінки дедалі частіше звертаються до них за консультацією – як сформувати такий гардероб, які прикраси дійсно потрібні, в які краще інвестувати, як їх поєднувати. Питання актуальні й для україночок – адже ми завше любили себе прикрашати: колись – коралями й дукачами, зараз – ланцюжками й перснями.
Саме тому ми розпочинаємо цикл публікацій про «ювелірний гардероб» разом з ювелірним брендом Jewelry Concept та його засновницею Тетяною Масюк, яка вже 15 років займається прикрасами – і нішевих європейських марок, і українських дизайнерів.
Тетяна МАСЮК
фахівець з формування ювелірного гардероба, авторка лекцій та майстер-класів із ювелірної стилістики
Має дві вищі освіти, закінчила курси державного Гемцентру з експертної оцінки та діагностики дорогоцінних та напівдорогоцінних каменів, каменів органогенного походження.
Партнерка і донедавна комерційна директорка мережі ювелірних салонів «Абрикос».
Понад 6 років очолює власний проєкт Jewelry Concept.
Пані Тетяна сама любить прикраси. «Це те, що було, є і буде з нами завжди», – зазначає вона. Її особлива пристрасть – каміння. Зізнається, що іноді буквально відчуває потребу в певному камені, і вірить, що вони відображають наші запити. Скажімо, аметист допомагає розкритися творчому потенціалу, танзаніт посилює жіночу самодостатність, рубін – сильний енергетик і потужний афродизіак, сапфір сприяє успіху в бізнесі. Тому прикраси, вірить пані Тетяна, – це не лише спосіб підкреслити свою індивідуальність, а й внутрішній стан.
Недарма з давніх-давен прикрасам надавали важливого значення. Спершу вони були прерогативою чоловіків і демонстрували статус, приналежність до певного роду. Наприклад, перстень – одна з найдавніших прикрас, відома ще з IV століття до н. е., передусім був символом походження та угод. Сережки з’явилися пізніше в Азії. Древні єгиптяни й ассирійці вважали їх знаком вельможності, а в Стародавньому Римі, навпаки, ними позначали рабів.
Зі зростанням ролі жінки в суспільстві прикраси ставали більш вишуканими: їхній фокус зміщався зі статусу на емоції.
Персні, сережки, браслети, ланцюжки покликані не лише нас прикрашати, створювати фінальний акцент в образі, транслювати наші емоції й стан. Вони, як і раніше, залишаються символом статусу й достатку.
Втім, прикраси мають ще кілька сенсів. Вони здатні «посилювати» нашу енергію. Скажімо, золотий браслет (анклет), одягнений на праву ногу, допомагає активізувати кореневу чакру і сприяє в реалізації задуманого. Та й стильна, коштовна прикраса сама по собі додає жінці впевненості та, відповідно, наснаги діяти.
Також ювелірні прикраси й дорогоцінне каміння для жінок завжди були «гарантійним стабілізаційним фондом». На Сході молодятам досі дарують на весілля золоті прикраси.
Беручись за формування свого ювелірного гардероба, треба пам’ятати дві основі речі:
Спершу варто визначити свої основні заняття: яку частину займає робота, публічні виходи, буденні справи. Якщо ділове життя – це, умовно, 60% вашого часу, то, відповідно, в ювелірній скриньці 60% прикрас мають бути призначені саме для ділових виходів.
Потім дайте собі чесні відповіді:
Ювелірний гардероб може формуватися роками, вдумливо, зважено. Що у ньому має бути:
Основа будь-якої ювелірної шкатулки – це базові прикраси: ті, що пасують за всіма параметрами, в яких ви почуваєтеся комфортно, які підкреслюють вашу – саме вашу – індивідуальність і відповідають вашим запитам. У кожної жінки вони будуть різними.
Для фінансистки, яка йде на нараду, грона кольорових каменів, напевно, не зовсім доречні. А для дизайнерки, творчої особистості, така акцентна прикраса цілком припустима як базова. У кожній ситуації потрібно керуватися правилами доречності й комфорту. А вони залежать не лише від роду занять, а й від національності, країни, віку і навіть кліматичних умов.
У теплих країнах, де відсутні зимові головні убори, жінки можуть носити акцентні сережки цілий рік. А в українських широтах ми ледь призвичаїлися одягати взимку персні. В наш пандемічний час уже нікого не здивуєш брошкою на верхньому одязі, сумках або перснем поверх рукавички.
Ювелірний гардероб дозволяє жінці бути ефектною, а значить, більш ефективно вирішувати свої завдання, керувати не лише своїм настроєм і стилем, а й фінансами: захистити свої гроші та ще й примножити.
Як саме це зробити, в які коштовності краще інвестувати, як правильно поєднувати їх у цілісний гардероб і з чим поєднувати – про все це у наступних публікаціях «ювелірного довідника» від бренду Jewelry Concept та його засновниці Тетяни Масюк. Чекайте, а поки можете дізнатися багато цікавого на youtube-каналі бренду https://youtube.com/channel/UCOjzNufqb0mVROPvpuq6EIQ! 🙂
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: