Найкращі друзі дівчат – так називала коштовності і, зокрема, діаманти легендарна Мерилін Монро. В наш час це не просто друзі. Це наш настрій, наш статус, наш сімейний капітал. Правильно підібрані прикраси змінюють стиль, підкреслюють індивідуальність і рятують навіть не дуже вдалий наряд.

Ювеліри називають цей баланс «ювелірним гардеробом», а сучасні жінки дедалі частіше звертаються до них за консультацією – як сформувати такий гардероб, які прикраси дійсно потрібні, в які краще інвестувати, як їх поєднувати. Питання актуальні й для україночок – адже ми завше любили себе прикрашати: колись – коралями й дукачами, зараз – ланцюжками й перснями.

Саме тому ми розпочинаємо цикл публікацій про «ювелірний гардероб» разом з ювелірним брендом Jewelry Concept та його засновницею Тетяною Масюк, яка вже 15 років займається прикрасами – і нішевих європейських марок, і українських дизайнерів.

Тетяна МАСЮК
фахівець з формування ювелірного гардероба, авторка лекцій та майстер-класів із ювелірної стилістики

Має дві вищі освіти, закінчила курси державного Гемцентру з експертної оцінки та діагностики дорогоцінних та напівдорогоцінних каменів, каменів органогенного походження.

Партнерка і донедавна комерційна директорка мережі ювелірних салонів «Абрикос».

Понад 6 років очолює власний проєкт Jewelry Concept.

СИМВОЛИ СТАТУСУ Й ЕМОЦІЙ

Пані Тетяна сама любить прикраси. «Це те, що було, є і буде з нами завжди», – зазначає вона. Її особлива пристрасть – каміння. Зізнається, що іноді буквально відчуває потребу в певному камені, і вірить, що вони відображають наші запити. Скажімо, аметист допомагає розкритися творчому потенціалу, танзаніт посилює жіночу самодостатність, рубін – сильний енергетик і потужний афродизіак, сапфір сприяє успіху в бізнесі. Тому прикраси, вірить пані Тетяна, – це не лише спосіб підкреслити свою індивідуальність, а й внутрішній стан.

Недарма з давніх-давен прикрасам надавали важливого значення. Спершу вони були прерогативою чоловіків і демонстрували статус, приналежність до певного роду. Наприклад, перстень – одна з найдавніших прикрас, відома ще з IV століття до н. е., передусім був символом походження та угод. Сережки з’явилися пізніше в Азії. Древні єгиптяни й ассирійці вважали їх знаком вельможності, а в Стародавньому Римі, навпаки, ними позначали рабів.

Зі зростанням ролі жінки в суспільстві прикраси ставали більш вишуканими: їхній фокус зміщався зі статусу на емоції.

Прикраси стали способом самовираження, вирішення певних завдань, надійною інвестицією

ЩО ДАЮТЬ НАМ КОШТОВНОСТІ

Персні, сережки, браслети, ланцюжки покликані не лише нас прикрашати, створювати фінальний акцент в образі, транслювати наші емоції й стан. Вони, як і раніше, залишаються символом статусу й достатку.

Втім, прикраси мають ще кілька сенсів. Вони здатні «посилювати» нашу енергію. Скажімо, золотий браслет (анклет), одягнений на праву ногу, допомагає активізувати кореневу чакру і сприяє в реалізації задуманого. Та й стильна, коштовна прикраса сама по собі додає жінці впевненості та, відповідно, наснаги діяти.

Також ювелірні прикраси й дорогоцінне каміння для жінок завжди були «гарантійним стабілізаційним фондом». На Сході молодятам досі дарують на весілля золоті прикраси.

Коштовності – це вигідна інвестиція, яка не потребує догляду, особливого зберігання. Ще одна вагома причина поповнювати свою шкатулку

ЮВЕЛІРНИЙ ГАРДЕРОБ: З ЧОГО ПОЧАТИ

Беручись за формування свого ювелірного гардероба, треба пам’ятати дві основі речі:

  • набір прикрас має бути збалансованим і відповідати вашим життєвим цілям;
  • прикраси мають бути носибельними, придбаними вдумливо, а не в пориві стихійного шопінгу.

Спершу варто визначити свої основні заняття: яку частину займає робота, публічні виходи, буденні справи. Якщо ділове життя – це, умовно, 60% вашого часу, то, відповідно, в ювелірній скриньці 60% прикрас мають бути призначені саме для ділових виходів.

Потім дайте собі чесні відповіді:

  • якою я хочу бути. Адже ми добре розуміємо, що, скажімо, хочу бути жіночною або хочу бути сексуальною – це різні поняття;
  • куди я буду одягати прикраси;
  • хто їх оцінюватиме або чия оцінка важлива;
  • який бюджет я можу виділити на прикраси;
  • що для мене головне у виборі: бренд, дизайн, матеріали, камені тощо.

Продумувати ювелірний гардероб найкраще з паралельним розбором звичайного гардеробу, щоб проаналізувати відповідність одягу і прикрас

ЩО ПОКЛАСТИ У ШКАТУЛКУ

Ювелірний гардероб може формуватися роками, вдумливо, зважено. Що у ньому має бути:

  • сережки пуссети. Вони створять легкий акцент, вдало доповнять моносережку і завдяки мерехкотінню завжди підкреслять блиск жіночих очей;
  • сережки-кільця – універсальні і підходять для будь-якого образу, личать майже всім типажам, в залежності від розміру й наявності каменів доречні і в денному, і у вечірньому гардеробі;
  • прикраси з комбінованими кольорами металу. Вони дозволять створювати більше варіантів поєднання з іншими прикрасами;
  • ланцюжок, кольє, намисто. Їх можна носити окремо, можна разом, поєднуючи в модні зараз «бодічейни», нанизувати і додавати нові елементи;
  • комплект з кольоровими каменями. Мода на них ніколи не минає, і вони завжди додадуть вишуканість вашому стилю;
  • подовгі або акцентні сережки, особливо популярні в епоху зуму й селфі. Вони надають жіночності й пасують для вечірніх подій.
  • статусні, коктейльні персні з великим каменем. Це також прикраса для приводу.
  • брошки. Зараз їх можна носити по кілька одразу, на верхньому одязі, на інших аксесуарах.
  • прикраси для волосся;
  • камеї.

Ще одна річ, яку варто додати в ювелірний гардероб, – нитка перлів. Ця «вічна класика» має ще й косметичний ефект і освіжає шкіру

ЮВЕЛІРНИЙ MUST-HAVE

Основа будь-якої ювелірної шкатулки – це базові прикраси: ті, що пасують за всіма параметрами, в яких ви почуваєтеся комфортно, які підкреслюють вашу – саме вашу – індивідуальність і відповідають вашим запитам. У кожної жінки вони будуть різними.

Для фінансистки, яка йде на нараду, грона кольорових каменів, напевно, не зовсім доречні. А для дизайнерки, творчої особистості, така акцентна прикраса цілком припустима як базова. У кожній ситуації потрібно керуватися правилами доречності й комфорту. А вони залежать не лише від роду занять, а й від національності, країни, віку і навіть кліматичних умов.

У теплих країнах, де відсутні зимові головні убори, жінки можуть носити акцентні сережки цілий рік. А в українських широтах ми ледь призвичаїлися одягати взимку персні. В наш пандемічний час уже нікого не здивуєш брошкою на верхньому одязі, сумках або перснем поверх рукавички.

Якщо вік і рівень доходу дозволяє жінці носити акцентні коштовності вдень, як базові, то це лише плюс, який демонструє її вміння «працювати» з гардеробом

Ювелірний гардероб дозволяє жінці бути ефектною, а значить, більш ефективно вирішувати свої завдання, керувати не лише своїм настроєм і стилем, а й фінансами: захистити свої гроші та ще й примножити.

Як саме це зробити, в які коштовності краще інвестувати, як правильно поєднувати їх у цілісний гардероб і з чим поєднувати – про все це у наступних публікаціях «ювелірного довідника» від бренду Jewelry Concept та його засновниці Тетяни Масюк. Чекайте, а поки можете дізнатися багато цікавого на youtube-каналі бренду https://youtube.com/channel/UCOjzNufqb0mVROPvpuq6EIQ! 🙂

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: