Останні півтора роки ми проводимо вдома значно більше часу і частіше користуємося технікою, освітленням тощо. Щоб не отримувати при цьому збільшений рахунок за електроенергію, скористайтеся порадами з її економії.

Перейдіть на світлодіодні лампи

Вони дозволять зекономити до 30% спожитої електроенергії в місяць. Окрім того, енергозберігаючі лампи  прослужать до 4 років, що теж заощаджує витрати на їх заміну.

Заряджайте гаджети (мобільний, IPad) в авіарежімі і на ніч

Перед тим, як лягти спати, встановіть у гаджеті авіарежім і поставте заряджатися до ранку. Так телефон швидше заряджається і споживає менше енергії.

Обирайте побутову техніку класу A + і вище

На прилади, якими ми користуємося в домі, випадає половина спожитої електроенергії. Зекономити до 30% допоможе енергоефективна техніка класу A+, А++, А+++.

За даними одного з найбільших її виробників – компанії Gorenje, заміна застарілих приборів на сучасні зекономить до 1650 кВтг на рік

Надавайте перевагу розумній техніці

Вона автоматично налаштовує свою роботу енергоефективно і обирає оптимальні для цього програми. Розумні пральні машини Gorenje мають функції Inverter PowerDrive і AutoWash, які самі визначають заощадливий цикл прання. А духова шафа Gorenje завдяки технології FastPreheat розігрівається до 200 °C лише за 6 хвилин, що на 30% економить і час приготування, і енергію.

Оновіть хоча б холодильник

Саме цей прилад найбільше з усіх потребує енергії. Сучасні моделі зменшують цей показник у 3-4 рази і мають ряд додаткових енергоефективних функцій. Наприклад, холодильники Gorenje обладнані інверторним компресором, який вмикається й вимикається рідше і, відповідно, споживає менше енергії.

Їдучи з дому, вимикайте не лише світло, а й усю техніку

Всі прибори, увімкнуті в розетку, споживають енергію навіть у непрацюючому режимі. Це так звана «фантомна електроенергія», яка «з’їдає» 15-20% електрики в оселі. Тому візьміть за правило, залишаючи дім, від’єднувати прилади від мережі живлення.

Довідкова інформація
Gorenje – великий виробник великої та дрібної побутової техніки, представлений у 90 країнах світу.
Дизайн – частина філософії компанії, яка має 57 років досвіду в промисловому дизайні. Gorenje отримує нагороду Red Dot протягом 10 років поспіль за чудовий інноваційний дизайн виробів. Має 20 років успішної співпраці з дизайнерами зі світовим іменем: Pininfarina; Ora ïto, Карім Рашид; Старк.
У 2020 році компанія відсвяткувала 70-річний ювілей.
Понад 9000 співробітників у 5 найбільших виробничих компаніях у галузі гуртової торгівлі в Південно-Східній Європі.