Фото: Борис Корпусенко, “Вечірній Київ”

На сьогодні підприємство «Київський метрополітен» має понад 15% вакантних посад. Про це на брифінгу повідомив в.о. начальника комунального підприємства Віктор Вигівський, інформує КМДА. «Наразі в технічній школі триває підготовка майбутніх машиністів, серед слухачів – одна жінка. Ця група завершить навчання та вийде на лінію наприкінці цього року. Водночас найближчим часом ми оголосимо новий набір на курси машиністів. Сподіваємося, що до них долучаться як чоловіки, так і жінки», – сказав Віктор Вигівський. За його словами, жінки працевлаштовуються й інші спеціальності метрополітену.

За словами Вигівського, ситуація з браком фахівців у столичному метро пов’язана зокрема зі специфікою професії, вимушеною міграцією та мобілізацією: «На сьогодні ми маємо більше 15% вакантних посад на підприємстві. Це вакансії слюсарів, токарів, електриків, машиністів метро». 

Загалом на підприємстві працює 41% жінок і 59% – чоловіків.

Минулого тижня перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко повідомила, що Міністерство економіки планує перенавчати жінок на ті професії, де тепер бракує фахівців через мобілізацію чоловіків. Зокрема, на професії, які мають максимальний попит. «Насамперед ідеться про жінок, які вже сьогодні опановують колись суто «чоловічі» професії. Наприклад, тілоохоронців, водіїв вантажівок, автобусів або навіть тракторів – такі зараз реалії ринку праці», – додала пані міністр.

Нещодавно ми розповідали про жінок-шахтарок, які спускаються у шахти і заміняють там своїх чоловіків, а також про жінок оборонної промисловості. Почитайте, хороші фоторепортажі.