Великий піст: що і як їсти тим, хто вирішив очистити душу і тіло
Календар посту, правила харчування і рекомендації лікарів
Календар посту, правила харчування і рекомендації лікарів
Передусім, звичайно, Великий піст призначений для очищення душі – це і є його головною місією: позбутися поганих думок, надмірностей, залежностей, зосередитися на духовному, а не фізичному. І обмеження в раціоні – лише допоміжний засіб у цьому: щоб, скажімо, дорогою з роботи бігти за смаколиками не для себе, а для діток з дитбудинку чи для самотніх стареньких.
Знаємо точно, що наші україночки все це розуміють, не розглядають піст, як дієту, і їм не потрібно роз’яснювати його релігійне і просто людяне підгрунтя. Але для тих, хто як і ми, все це знає-розуміє, але ще не постив і збирається це робити, зібрали «правила», що і як їсти у Великий піст. Окрім загальновідомого: 48 днів з дня початку посту не вживають м’ясо, рибу, всі молочні продукти, яйця, алкоголь, булочки, кондитерські солодощі.
Це перший день посту, потім найближчий четвер і Страсна п’ятниця. В ці дні навіть пісної їжі не можна вживати, тобто повне голодування. Далі протягом посту є певний режим харчування.
В неділю дозволяється ще й трошки вина. В ці два дні можна всі перелічені вище продукти, а також тушковані овочі, овочеві рагу, запіканки.
Якщо є важкі хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, діабет чи після хірургічного втручання. Строгий піст не рекомендують вагітним і мамам, які годують грудьми, діткам і літнім людям, подорожуючим чи тим, хто важко фізично працює.
Дієтологи і гастроентерологи радять усім, хто має намір постити, дотримуватися певних правил у харчуванні, аби не «шокувати» свій організм і не спровокувати дефіцит важливих і потрібних мікроелементів.
Не впевнені, що витримаємо строгий піст, але однозначно спробуємо обмежитися у їжі. Щоб думки світлішали, а на сердці легшало.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: