Кінопродюсер фільму Олександр Щур та режисер Станіслав Тіунов презентували тизер-трейлер у знаковий день – 13 вересня в День міста Буча. Сюжет майбутнього фільму буде присвячений трагічним подіям, що відбувалися у містах Буча, Ворзель, Гостомель та Ірпінь під час російської окупації у лютому-квітні 2022 року.

Рятівне сусідство

Фільм-байопік розповість про порятунок 203 місцевих жителів Костянтином Гудаускасом – громадянином Казахстану, який отримав політичний притулок в Україні та проживає в Бучі. З початком російського вторгнення завдяки своєму казахстанському паспорту він мав можливість проїжджати на окуповану російськими військами територію та вивозити мирних жителів. Костянтин не тільки рятував людей, а й на власні очі бачив увесь жах війни та окупації – вбивства, пограбування, зґвалтування. 

«Після того, як у квітні стало відомо, що відбувалося у Бучі та інших містах України, які були окуповані, стало зрозуміло, що про трагедію українського народу повинні дізнатися у всьому світі, – розповідає Олександр Щур, продюсер фільму «Буча».– Ми вважаємо, що реалізація цього проєкту допоможе Україні привернути увагу міжнародної спільноти й спонукатиме нарощувати економічну та військову допомогу надалі».

Після деокупації Київської області Костянтин став героєм багатьох публікацій та телевізійних сюжетів у впливових національних та світових ЗМІ

Заплановані зйомки

Зйомки кінофільму «БУЧА» заплановані на грудень-січень, а премʼєра відбудеться на роковини трагедії. У стрічку також буде включена сцена порятунку відомого українського композитора, Лауреата Шевченківської премії Ігоря Поклада, який під час подій фільму перебував у своєму будинку в Ворзелі. Декілька творів Ігоря Дмитровича, такі як «Сіла птаха» та Марш Сотні з оперети «Конотопська відьма» будуть використані у фільмі в якості саундтреків. Автором головного саундтреку до стрічки виступив Іса Меліков – відомий азербайджанський композитор і продюсер.

На меті творчої команди фільму участь у міжнародних фестивалях класу А, а також представлення стрічки на світових стрімінгових сервісах.

Кастинг акторів на ролі у фільмі буде проведений до кінця року, але вже відомий виконавець ролі головного антагоніста – це В’ячеслав Довженко, український актор театру і кіно, лауреат премії «Золота дзиґа» за найкращу чоловічу роль

Міжнародні інвестиції

Трейлер-тизер драми «БУЧА» був знятий на кошти американських інвесторів, а подальше фінансування виробництва фільму також буде реалізовано виключно коштом іноземних інвесторів та меценатів. За особистими переконаннями творців фільму, через активну залученість українців у зборах на потреби ЗСУ, збори в Україні проводитись не будуть. 

«Маючи вже перші іноземні інвестиції й чітке розуміння що кожна гривня в Україні необхідна для допомоги нашім збройним силам, ми й надалі плануємо залучати кошти за кордоном за рахунок донатів та інвесторів, – каже Станіслав Тіунов, режисер стрічки. – Українці теж можуть допомоги, максимально поширювати інформацію про стрічку, щоб привернути увагу ЗМІ, медійних персон та меценатів».

Тизер-трейлер до фільму «Буча» був представлений в Києві в кінотеатрі Оскар, захід зібрав велику кількість ЗМІ та повний зал гостей

Серед них були Андрій Хливнюк, Семен Горов, Олексій Суханов, Ольга Сумська, Олег Панюта, Андрій Джеджула, Данієль Салем, Марина Кінах, Олена Гребенюк, Володимир Нечипорук, Артемій Єгоров, Дмитро Оськін, Юрій Великий, Валерій Жидков, Степан Казанін, Андрій Алфьоров, Дмитро Муравський, Віталій Борисюк, Володимир Жовнір, Ірина та В’ячеслав Дюденко, Олімпія Вайтмусташ та Олександр Смирнов. Присутні вшанували памʼять загиблих хвилиною мовчання.

В рамках заходу також був презентований благодійний фонд Костянтина Гудаускас «Bucha help», найпершим завданням якого стане відбудова зруйнованого житла у Бучі, Ірпені та Гостомелі.

Сайт фонду: http://buchahelp.org.