Фото: pixabay.com

Найпопулярніші у 2022 році пошукові запити українських користувачів Google, ясна річ, віддзеркалили всі події останніх 9 місяців – повномасштабну війну. Це помітно в усіх категоріях, за якими Google традиційно моніторить пошукові підсумки року.

Найпопулярніші запити

Пошуковим запитом року, який показав найбільше зростання за 2022 рік у Google Україна, став “Карта повітряних тривог”. Другий за популярністю – “Новини України”, а на третьому місці – “єДопомога”. Загалом перша десятка виглядає так:

 1. Карта повітряних тривог
 2. Новини України
 3. єДопомога
 4. Карта Украины
 5. Жириновский
 6. Арестович
 7. Путин
 8. Холостяк 2022
 9. Байрактар
 10. Гостомель
Персона

Найбільший приріст інтересу українців серед пошукових запитів в категорії “Персона” за рік отримав Олексій Арестович. Користувачі також цікавились міською легендою Привидом Києва, Головнокомандувачем Збройних сил України Валерієм Залужним, колишнім прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном та головою Миколаївської ОДА Віталієм Кімом. Повний рейтинг цієї категорії:

 1. Олексій Арестович
 2. Володимир Путін
 3. Віктор Медведчук
 4. Привид Києва
 5. Валерій Залужний
 6. Оксана Марченко
 7. Юрій Подоляка
 8. Борис Джонсон
 9. Віталій Кім
 10. Ненсі Пелосі

Щодо людей, які пішли назавжди у 2022 році, найбільше запитів було про Володимира Жириновського, Руслану Писанку, Юрія Шатунова та Королеву Єлизавету ІІ.

Українська географія в Пошуку

Цього року найбільше зростання показали Гостомель, Буча та Маріуполь, також українці шукали Чорнобаївку, Херсон та острів Зміїний.

 1. Гостомель
 2. Буча
 3. Маріуполь
 4. Чорнобаївка
 5. Кременчук
 6. Балаклія
 7. Херсон
 8. Острів Зміїний
 9. Миколаїв
 10. Славутич
Фільми та серіали

Незважаючи ні на що, цього року українці дивилися фільми та серіали. Так, у категорії “Фільми” у 2022 році українців найбільше зацікавив черговий фільм із всесвіту Marvel “Людина-павук: Додому шляху нема”. Також у першій десятці комедія в стилі політичної сатири “Не дивіться вгору”, детектив “Смерть на Нілі” та романтичний фільм “Пурпурові серця”.

Серед телевізійних серіалів лідером став “Дім Дракона” – приквел до серіалу “Гра престолів”. Крім того, українці цього року цікавились підлітковою драмою “Ейфорія”, турецьким серіалом “Почуй мене”, новими сезонами серіалів “Мажор”, “Гострі картузи” та “Дивні дива”, а також лідером минулого року – “Гра в кальмара”.

Покупка року

В Україні нею цілком закономірно став генератор. Крім того українці цікавилися, де купити сіль, бронежилет, марку “русский корабль”, а також свічки, повербанк і Starlink.

Що таке

У 2022 році українські користувачі шукали відповідь на питання, що таке swift, ленд ліз і надзвичайний стан. Крім того, українці намагалися з’ясувати, що таке паляниця, байрактар та блекаут.

 1. Swift
 2. Ленд ліз
 3. Надзвичайний стан
 4. НАТО
 5. Воєнний стан
 6. Паляниця
 7. Байрактар
 8. Дефолт
 9. Загальна мобілізація
 10. Блекаут

Багато запитів цілком передбачувані, але все одно цікаві й показові. Прогнозуємо впевнено: у 2023 році головний пошуковий запит українців буде зі словом “перемога”: Україна перемогла, як відсвяткувати перемогу, де відпочити після перемоги, виплати репарацій Україні після перемоги, гаазький суд після перемоги, Україна непереможна 🙂