У Національному художньому музеї України до 28 листопада триватиме виставка «Тату, шолом тисне. Сучасне мистецтво з колекції NAMU». Вона вперше презентує історію тридцяти років сучасного мистецтва в Україні. До речі, назву проєкту взято з однойменного твору Олександра Гнилицького 1990 року, в якому художник, зокрема, тонко іронізує над спробами сучасних митців 1990-х болісно долати зв’язок із застарілою художньою традицією.

Цікаво, що виставковий проєкт є логічним продовженням постійної експозиції, але глядачі вперше побачать музейну збірку другої половини XX століття – початку XXI ст., що відтворює лінію українського сучасного мистецтва.

Це близько 100 творів живопису, графіки, скульптури, а також фотографії та відеодокументація перформансів, що проходили в музеї

В експозиції також будуть показані твори з колишньої корпоративної колекції АТ «Градобанк», яка після тривалих судових процесів у 2016 році увійшла до зібрання NAMU. Це полотна Олександра Ройтбурда, Юрія Соломка, Яни Бистрової, Валерії Трубіної, Тіберія Сільваші, Миколи Кривенка, Дмитра Кавсана, Сергія Панича, Марини Скугаревої, Олега Тістола, Арсена Савадова та інших митців.

Тож виставка досліджує виклики теперішнього часу в нерозривному зв’язку з минулим, використовуючи історію, щоб висвітлити сьогодення та уявити майбутнє. Воно зовсім поруч.

Адреса музею: м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 6.