Фото @o_lawander

Питання, куди поїхати на вихідні, можна вважати вирішеним: щосуботи вирушайте на одну з перелічених нижче ферм – якраз на 11 тижнів, до вересня 🙂 Поїздка на ферму – це як «100 в одному»: гастрономічний туризм, винний тур, відпочинок з дітьми, відпочинок на природі, автоподорож. Замість того, щоб знову гуглити, де можна відпочити влітку або куди поїхати на вихідні на машині, скористайтеся нашим списком і гайда планувати найближчі вихідні! Шкода лише, що половина ферм – на Київщині, але це хороший привід навідатися в столицю!


Ферма «Устриці Скіфії»
(Миколаївська область)
Фото @SkifianOysters

Ферма в селі Українка схожа на велику дерев’яну площу з зеленим дахом. Попри зовнішню простоту тут завжди багато гостей, особливо у вихідні. Тому краще приїздити в будні.

На фермі не лише продемонструють процес вирощування устриць, а й нагодують – працює ресторан з не лише устричним меню. Окрім гурманства, в “Скіфії” можна засмагати, купатися. Поруч – кайтстанція, де покатають на кайті, катамарані. Їхати варто на цілий день, а на ніч можна зупинитися у Коблево, що неподалік.

Всі деталі на фейсбук-сторінці @SkifianOysters.


Ферми оленів, свиней і буйволів
(Закарпатська область)
Фото з відкритих джерел

Це три різні ферми – єдині в Україні, і всі знаходяться на Закарпатті – майте на увазі, якщо плануєте літній відпочинок у Карпатах.

Ферма плямистих оленів знаходиться в селі Іза недалеко від Хуста. Оленів понад півтори сотні, вирощують їх заради пантокрину – лікарської речовини, добутої із рогів.

Ферма хутряних свиней породи мангалиця у селі Ботар вирощує кучерявих «волохатих» поросят. Мангалиці потрапили на Закарпаття з Угорщини.

Ферма карпатських буйволів у селі Стеблівка займається не тільки розведенням цих унікальних тварин, а й виробництвом органічної продукції з буйволячого молока.

Не оминіть ці ферми, якщо матимете літній відпочинок у Карпатах: дізнаєтеся багато корисного, поспостерігаєте за тваринами і посмакуєте місцеві спеціалітети.

Всі деталі є на сайтах цих ферм: karpatskiybuivil.com.ua.


Ферма «Бабині кози»
(Київщина)
Фото @babynikozy

Ферму створила в селі Галайки (Тетіївський район) молоде подружжя Анна й Олександр, вони самі варять сир і радо приймають гостей. Розкажуть-покажуть своє господарство, проведуть майстерклас з ручного доїння кіз і продемонструють процес сироваріння. А наприкінці екскурсії проведуть дегустацію своїх сирів з червоним сухим або травʼяним чаєм.

До речі, неподалік від сироварні знаходяться парк “Острів сакури”, зоопарк “Золотий Фазан”, Жашківський конезавод, парк “Олександрія» – можна об’єднати в один вікенд-маршрут.

Всі деталі в інстаграмі @babynikozy.


Страусова ферма «Долина страусів»
(Київщина)
Фото travel-diary.com.ua

Офіційна назва – «Сімейний екопарк Ясногородка», за назвою містечка, де він розташований – пів години їзди від столиці. На двох десятках гектарів розкинулися контактний зоопарк, долина страусів, ігроленд, зона BBQ, ресторани, дегустація ексклюзивного вина, екопродукти від власного виробника і багато іншого. У цьому мальовничому місці можна вдосталь надихатися свіжим повітрям і спробувати ексклюзивні страви з м’яса страуса.

Всі деталі є на сайті ostrich.com.ua.


Виноробня крафтового вина Biologist Craft Winery
(Київщина)
Фото @biologist.winery

Вона розташована в 7 км від столиці по Обухівській трасі. Відкрив знаний український винороб Ігор Петренко. Гостей приймають як індивідуально, так маленькими групами – максимум 8 чоловік. Пропонують огляд виноробні, знайомство з процесом виноробства і, ясна річ, дегустацію із спеціально підібраними до вина закусками.

Всі деталі в інстаграмі @biologist.winery.


Органічна овочева ферма Осьо
(Київщина)
Фото @osio.organic

Ферму в селі Райківщина заснувала Юлія Ворощук, щоб вирощувати органічні овочі та зелень. Заслужено пишається найбільшим полем ревеню в Україні й завжди вітає гостей.

Можна приїхати, подивитися на господарство, дізнатися про органічні принципи вирощування городини і поїхати з… тонною свіжих огірочків, помідорчиків та навіть кропиви! Точно не стримаєтеся від покупки.

Всі деталі в інстаграмі @osio.organic.


Равликова ферма Jiffy
(Київщина)
Фото @jiffyfarm

Село Горбовичі знають всі українські й не лише українські гурмани, які полюбляють делікатес – равликів. Три роки їх тут розводять в природному середовищі, в екологічно чистих умовах: годують, чистять, доглядають, як справжніх домашніх улюбленців.

Для гостей влаштовують дегустації на власній терасі з «равликовим меню», гастрономічні екскурсії фермою і діляться цікавинками про равликів та процес їх розведення. І приготування, як же без цього 🙂

Всі деталі в інстаграмі @jiffyfarm.


Бананова ферма
(Київщина)
Фото @banana.exoticfarm

Африка переїхала в село Рожни! 🙂 Тут вирощують різноманітні екзотичні фрукти й рослини і збирають непогані врожаї бананів, мандарин, апельсинів.

Місце, цікаве і дітям і дорослим – подивитися, як росте банан, і дізнатися, що ананас – це наземний «кущик». Гостей приймають за попереднім записом.

Всі деталі в інстаграмі @banana.exoticfarm.


Ягідно-лавандова ферма (Київщина)
Фото @o_lawander

Уявіть собі гектари (точніше 6 000 квадратних метрів) полуниці, лохини, ожини і лаванди – усе це вирощують на фермі у 40 км від Києва. І ягоди, і лаванда – все органічне, без нітратів. Можна придбати, а можна назбирати власноруч і об’їстися 🙂 А ще зробити неймовірні фото на лавандовому полі – на заздрість усім блогеркам і випити лавандової кави в тутешній кав’ярні. Приїхати можна – 1 червня по 30 жовтня – є час! До речі, власниця – така ж як ми україночка Мирослава Линська, все це сама придумала і сама розвиває!

Всі деталі в інстаграмі @o_lawander.


Віслюча ферма OSLOFF
(Київщина)
Фото @osloff

У 20 кілометрах від Києва селі Великі Дмитровичі можна нагодувати лагідних тваринок і влаштувати незабутній вихідний дітям і собі: покататися верхи, «поспілкуватися» з тваринами. Це заняття називають донкі терапією і рекомендують дорослим для профілактики стресу, дітлахам – для радощів! Після екскурсії гостей ще й почастують віслючим молоком.

Всі деталі в інстаграмі @osloff.wl.


Жаб’яча і равликова ферма Tante Snails
(Львівська область)
Фото @mozghovaolga

У селі Яблунівка є чудове місце — ферма равликів та їстівних жаб. Для дітей багато місця для рухливих ігор, купа забавок та головне – батут. Для дорослих, окрім екскурсії фермою, – мініресторан, де пригостять равликами у керамічних ескарготницях з гарячим багетом, смаженими жаб’ячими ніжками в соусі з лимоном і з келихом ожинового вина за… 50 гривень! Справжня насолода для тих, хто любить гастрономічні екскурсії.

Всі деталі в інстаграмі @tantesnails.

Треба їхати, дівчата! Не лише по ожинове вино, устриці з видом на море чи катання на віслюку, а заради вражень, «зміни картинки» і щирої фрази в неділю вночі: «Файні були вихідні! Треба так завжди!». А якщо захочете до води, обирайте Куди поїхати на вихідні: 8 українських озер.