Українська феміністка, активістка руху за права жінок і керівниця громадської організації «Дівчата» Юлія Спориш отримала премію Анни Кляйн. Це премія імені німецької юристки та політикині, що була першою феміністкою і сенаторкою в уряді. Її щорічно присуджують жінкам, які продемонстрували відданість втіленню в життя гендерної демократії.

Журі відзначило внесок Юлії Спориш та її організації у боротьбу за гендерну рівність, важливість присутності жінок на керівних посадах та боротьбу із стереотипами.

ГО «Дівчата», створена Юлією у 2019 році з метою сприяння сексуальній просвіті та запобіганню гендерно зумовленому насильству, від початку повномасштабного вторгнення надала допомогу 150 000 осіб у понад 120 точках по всій Україні.

Команда організації на 99 % складається із жінок, і за час війни її чисельність зросла вдесятеро

Організація цілеспрямовано залучає до своїх проєктів переселенок, щоб вони мали фінансову незалежність. Усім жінкам, які хочуть заробляти на життя для себе та своїх сімей, ГО «Дівчата» пропонує різноманітні навчальні курси –  з англійської мови, комп’ютерної грамотності тощо.

«Навіть у воєнні часи Юлія Спориш та учасниці ГО «Дівчата» продовжують боротися за гендерну рівність. Юлія відіграє активну роль в об’єднанні українського жіночого руху під спільними гаслами і своєю діяльністю допомагає жінкам збільшити їхню присутність в усіх сферах суспільного життя. А також зміцнити творчі сили – шляхом обміну знаннями, наставництва, партнерства, фінансової підтримки та допомоги в реалізації проєктів», – зазначило журі.