Бронежилет – українського виробництва. Його розробила компанія «Українська броня». Зразок затвердили після двох етапів випробувань. Після першого етапу польових випробувань бронежилет допрацювали з урахуванням будови жіночого тіла.

«Оскільки у жінок плечі вужчі, а таз, навпаки, ширший, ніж у чоловіків, то військовослужбовицям було незручно працювати зі зброєю у «чоловічому» варіанті бронежилету», – розповів головний спеціаліст Центрального управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ Олександр Шарко.

Крім цього, «жіночий» варіант для зручності передбачає вигнуту назовні бронеплиту.

За іншими параметрами бронежилет, вага якого становить від 10,5 кілограмів залежно від розміру і комплектації, не відрізняється від затвердженого раніше загальновійськового бронежилету.

Після сертифікації жилет став доступним для централізованої закупівлі

Міністерство оборони очікує від Генерального штабу потребу щодо придбання цих виробів. Після цього будуть сформовані обсяги та переліки для закупівлі. Закупівлею жіночих бронежилетів у займатиметься «Державний оператор тилу».

У чому особливість жіночої військової форми, бронежилету й амуніції розповідала в інтерв’ю нашому медіа Богдана Кугенко, розробниця військової амуніції – пропонуємо почитати цей цікавий матеріал.