Після остаточного прийняття цей закон дозволить не лише розірвання шлюбу протягом вагітності дружини, а й протягом одного року після народження дитини. Нараз законопроєкт під номером 5492 «Про внесення змін до статті 110 та 111 Сімейного кодексу України» взятий за основу – його на парламентському засіданні 10 серпня підтримали 232 депутати.

Досі розривати шлюб під час вагітності й протягом року після народження дитини можна було у разі кримінального правопорушення одним із партнерів щодо іншого з подружжя чи дитини.

Але понад три десятки парламентарів, які ініціювали законопроєкт, вважають (і правильно вважають) ці норми застарілими і такими, що суперечать Конвенції про захист прав людини 1950 року і практиці Європейського суду з прав людини.

Депутати нагадали, що, згідно зі статтею 24 Сімейного кодексу, шлюб є добровільною справою, а це передбачає вільну волю й на вступ у шлюб, і на його розірвання. Крім того, можливість розірвати шлюб якомога раніше важлива для сімей, де відбувається домашнє насильство. За нинішнім законодавством, чоловіка та дружину, які мають маленьких дітей чи у разі вагітності дружини, схиляють до примирення і “зберегти шлюб”. Натомість примирення у разі домашнього насилля не є прийнятним кроком, і жертва насилля має право розірвати шлюб незалежно від вагітності чи віку дитини.

Підписуйтесь на наш дайджест у Telegram, жіночі історії в Інстаграм та приєднуйтеся до нашої веселої 46 000-ї спільноти у Facebook. Не спамимо дописами, ділимося лише дійсно цікавим 🙂

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: