Хоч би що робилося у світі, українки хочуть бути красивими. Під час війни теж. Так і має бути, тож не відмовляймо собі в цьому. І, скажемо чесно, найкраще із цим завданням справляється інʼєкційна косметологія. Розбираємось: що, кому, навіщо?

Ботокс

Від усмішки, звісно, всім світліш… якби не зморшки! Втім, будь-які емоції залишають на шкірі слід, і якщо ви маєте активну міміку, вони зʼявляються доволі рано. Перетворювати обличчя на маску, звичайно, не варто, проте трохи заспокоїти мʼязи, дати їм відпочити від активної роботи корисно. І тут допоможуть… отрути – ботокс і диспорт.

Ці препарати дійсно виготовлені на основі отрути ботулотоксину, що виробляється деякими мікроорганізмами. Він блокує передачу нервових імпульсів від мозку до мʼязів обличчя і вони тимчасово «застигають», через що зморшки розгладжуються.

Ще один бонус – поступове відвикання від звички активно «працювати обличчям», що уповільнює появу нових заломів. А також можливість розпрощатися не лише зі зморшками, а й з деякими видами головного болю. Одне є одне «але» – ботокс ефективний тільки проти зморшок верхньої частини обличчя (на лобі, переніссі, навколо очей) – у зоні носогубного трикутника його не застосовують, оскільки за допомогою цих мʼязів ми не тільки посміхаємося, а й жуємо.

Кому підійде? Людям з активною мімікою та, відповідно, мімічними зморшками, ботокс рекомендований з 30-35 років.

Як проходить процедура? Процедура майже безболісна і займає лише 10-15 хвилин – недарма її називають «уколом обідньої перерви». Після неї протягом 6 годин не можна лежати та нахилятися, також є табу на алкоголь протягом кількох днів. Дія зазвичай стає помітною на другу добу й досягає свого максимуму за 2 тижні, а ефект триває протягом 4-6 місяців.

Скільки процедур потрібно? Вважається, що 20 процедур такого «акупунктури» – максимум: потім мʼязи атрофуються. Проте наукою це не доведено. Але достовірно відомо, що з кількістю отрути за раз важливо не переборщити.

Саме тому з ботулотоксином мають працювати лише кваліфіковані лікарі-косметологи

Мезотерапія

Турбують не так зморшки, як тьмяний колір обличчя, так звана втомлена шкіра? Це зовсім не рідкість. Тоді має сенс звернутися до мезотерапії – інʼєкційної методики, яка пропонує «пожвавлення» шкіри за допомогою коктейлю активних речовин (вітамінів, мікроелементів, нуклеїнових кислот), що вводиться за допомогою міні-уколів. При цьому склад коктейлів може бути як універсальним, так і підбиратися індивідуально.

Курс мезотерапії не лише бадьорить шкіру, а й допомагає зменшити пігментацію, прояви куперозу, наслідки акне, а також розгладити поверхневі зморшки. До речі, є процедури й для тіла – проти целюліту та набряклості шкіри: спеціальні склади, що покращують мікроциркуляцію крові та лімфи, допомагають зробити силует більш витонченим.

Кому підійде? Найширшій аудиторії красунь. Залежно від віку та проблем, які є в наявності, фахівець може підібрати відповідний склад коктейлю.

Як проходить процедура? Мезотерапія займає близько години – зона впливу обколюється (лінійно або папульно) безліччю мікро-інʼєкцій (глибиною близько 2 мм). Звісно, одразу після неї вигляд не дуже – таке враження, ніби вас покусав рій комарів! Однак за пару годин почервоніння сходить, залишаючи лише невеликі папули від уколів (вони зійдуть за пару днів). А потім ви можете помітити приємне відчуття наповненості шкіри та покращення кольору обличчя. Для отримання стійкого ефекту слід пройти 3-5 процедур. Він триватиме приблизно 6 місяців (буває й більше, це індивідуально).

Скільки процедур потрібно? Рекомендується проходити мезотерапію курсом двічі на рік, по одній процедурі на тиждень.

Мезотерапія через безліч дрібних пошкоджень шкіри подразнює її рецептори, тим самим активізуючи процеси метаболізму і покращуючи поділ клітин

Біоревіталізація

Зневоднена шкіра виглядає старішою, ніж є. І ця проблема знайома до 90% жінок. Виправити це допоможе процедура біоревіталізації, яка забезпечує інʼєкційне введення стабілізованої гіалуронової кислоти у глибокі шари шкіри. Так, головний її компонент – знаменита гіалуронка, молекула якої здатна утримувати до 1000 молекул води, тим самим зволожуючи шкіру та надаючи їй пружність. Як відомо, вона початково є у тканинах організму й виробляється їм самостійно, але активно – лише у молодому віці. Потім її запаси доречно поповнювати ззовні.

Одним із різновидів біоревіталізації є редермаліцазія (відновлення) шкіри за допомогою інʼєкцій, що містять нарівні з гіалуронкою ще й сукцинат натрію (солі янтарної кислоти). Крім зволоження та омолодження шкіри вона також захищає її від впливу вільних радикалів та активізує обмінні процеси.

Кому підійде? Усім. Враховуючи те, що зневоднення шкіри відомо переважній більшості жінок, а процеси старіння стартують вже з 25 років.

Як проходить процедура? На процедуру треба виділити приблизно годину, адже буде задіяна вся зона обличчя (а то й шиї). Почервоніння після уколів зійде досить швидко, а ось папули залишаться, зазвичай на 2-3 дні як мінімум (солі янтарної кислоти, зокрема, додатково затримують воду). Образно кажучи, ви виглядатимете, як крокодил, тільки не зелений. Тому відразу після процедури бажано не планувати виходів у світ. Але потім результат порадує: здоровий колір обличчя, згладжені зморшки, зменшені пори.

Скільки процедур потрібно? Оскільки ефект від курсу процедур триває до півроку, його рекомендують проходити двічі на рік – 3-6 процедур з інтервалом у 2 тижні.

До речі, біоревіталізацію проводять препаратом вітчизняного виробництва – Hyalual

Плазмотерапія (ПРП)

Різні чужорідні речовини в організмі навіть заради краси вам не до вподоби? Не питання, тоді скористайтеся силою власної крові, тобто плазми – за допомогою інʼєкційної методики ПРП, яка задіює все це для відновлення шкіри. При цьому кров кілька разів проганяється через спеціальну центрифугу, після чого виділяється плазма, збагачена тромбоцитами. Вони й дають потужний регенеруючий ефект: клітини починають ділитися інтенсивніше, рубці розгладжуються, зʼявляються нові судини, що забезпечують хороше кровопостачання та живлення. І все це природним шляхом за рахунок власних резервів організму.

Кому підійде? Будь-кому, кого турбують вищезгадані проблеми. У молодому віці ПРП використовується, наприклад, як «антидот» при вугровому висипі або куперозі, у зрілому – як потужний засіб для омолодження.

Як проходить процедура? Спочатку у вас беруть кров з вени (приблизно 50 мл, натще), з якої за допомогою центрифуги і готується препарат ПРП, що має концентрацію тромбоцитів близько 1 млн – на 1 мл плазми. Він і вводиться у верхні шари шкіри за допомогою мікроінʼєкцій. Після процедури можуть залишитися почервоніння від уколів, а також невеликі синці, які сходять за день-два. Протягом 12 годин після ПРП не можна наносити макіяж, ще три дні – табу на все, що розганяє кров (як то сауна, спортзал, солярій, алкоголь). А потім можна тішитися «новим» обличчям, підтягнутим і свіжим.

Скільки процедур потрібно? Результат помітний вже після першої процедури, але для його закріплення варто пройти курс із 3-4 з інтервалом у 2-3 тижні. Наступний – за півроку.

ПРП рекомендують при акне та рубцях постакне, куперозі, втраті тургору шкіри, зморшоки, пігментації і навіть при алопеції (випадання волосся)

Філери

Начебто все добре, але дещо хотілося б заповнити чи наповнити… На допомогу прийдуть філери – гелеподібні речовини, які здатні багато на що: заповнити складки, повернути втрачений обсяг вилиць, зробити соковитішими губи.

Вони бувають двох видів: натуральні (на основі колагену й гіалуронової кислоти) та синтетичні (поліакриламідний гель). Другі зараз використовуються рідко через можливі побічні ефекти – міграцію гелю під шкірою, утворення гранульом. Перші ж, навпаки, цілком безпечні та біосумісні з тканинами організму, але мають властивість розсмоктуватися.

Кому підійде? Зазвичай жінкам від 35-40 років. Хоча губи можна збільшити в будь-якому віці. Але дотримуйтесь міри – duckface вже не в тренді.

Як проходить процедура? Процедура займає хвилин 40-60, залежно від глибини й локалізації зморшок, а також зони роботи. Після неї можуть залишитися набряклість, болючість, дрібні гематоми. Всі ці неприємні явища пройдуть протягом 3-4 днів, максимум тижня. А ефект заповнення залишиться надовго – в середньому 6-12 місяців.

Скільки процедур потрібно? Як і з ботоксом, сильно захоплюватися цим не варто, використовувати за потребою та прислухатися до порад косметолога.

Зараз найбільш популярними є філери на основі гіалуронової кислоти, у різних видах та концентраціях. За їх допомогою можна впоратися з тими самими носогубками, які не піддаються ботоксу

Важливо!

Усі інʼєкційні процедури має проводити досвідчений лікар-косметолог, попередньо попередивши вас про можливі наслідки та отримавши його письмову згоду. Не можна робити уколи краси під час місячних – по-перше, боляче, по-друге, вищий ризик появи гематом та синців. Також до процедур є протипоказання: запальні процеси на шкірі, інфекції у гострій формі, вагітність та лактація, захворювання крові, онкологія.