Причепурившись перед святами, бо це ж святе, й зустрівши їх красунями, невдовзі ми виявляємо, що відбиток у дзеркалі вже не тішить. Та й не дивно: то пишні застілля, то така холоднеча, що й з ліжка себе не витягнеш, не те що до фітнес-зали. Зима – серйозне випробування і для обличчя, і для фігури. І все-таки бажання зберегти себе у гарній формі здійсненне!

Їсти по-новому

Скажемо чесно: добре попоїсти ми любимо й уміємо. Тож різдвяна вечеря плавно перетікає у новорічну, та й потім приводів зібратися за столом гарною компанією не бракує. І все б добре, але важка або й просто змішана їжа (салат, гаряче, десерт – за раз) плюс алкоголь у великих кількостях перевантажують печінку та інші внутрішні органи: шлунок, кишечник, нирки. І все це відбивається на шкірі, внаслідок чого до 60% жінок незадоволені своєю зовнішністю: тьмяний колір обличчя, висипання, сухість і жирність, набряклість, синці під очима, набрані зайві кіло. Якщо продовжувати втішати себе їжею, ситуація лише погіршиться. Тому перше, що радять косметологи взимку – дотримуватися помірності у харчуванні, нагадуючи, що це один із трьох китів, на яких тримається наша краса (два інших – режим сну та гормональний фон).

Щоб зберегти свіжий колір обличчя та стрункість фігури, треба змінити сам підхід до їжі

Зокрема, все важке білкове (м’ясо, птицю, гриби, бобові, салати з майонезом) вживати у першій половині дня, приблизно до третьої, але не увечері. А що ж їсти увечері? Овочеві страви, тарталетками, салати з додаванням сиру, нежирну рибу, фрукти. Алкоголь зовсім викреслювати не обов’язково, однак варто віддати перевагу сухим винам, які не містять багато калорій. Щоб не переїсти, можна піти на певні хитрощі – наприклад, уявити себе леді, що дегустує різні делікатеси… Можна спробувати й вечеряти при свічках (не через блекаут, просто), щоб яскраве світло не збуджувало апетит, у супроводі музики (повільний темп задає таку ж швидкість поглинання їжі).

Влаштувати детокс

Після щедрої вечері з алкоголем на ранок не зайвим буде вжити якийсь сорбент, а сам наступний день зробити розвантажувальним – пити кефір чи йогурт, щоб покращити травлення. У разі похмілля треба також відновити сольовий баланс в організмі, адже алкоголь вимиває солі натрію, що може негативно вплинути на роботу серця. До речі, найкращий засіб для відновлення балансу – солона їжа. Також добре випити пару чашок чаю (зеленого, трав’яного) з лимоном та медом – це також піде на користь.

Гарним зимовим детоксом є лазня – вона очищає весь організм, адже за допомогою поту він позбавляється шлаків та токсинів. Крім того, у лазні зручно робити процедури для краси – навіть найпростіші, як медова маска або кавовий скраб, будуть дуже ефективні.

Також взимку не варто забувати про такі банальні засоби підтримки краси, як контрастний душ, здоровий сон, прогулянки на свіжому повітрі. А ще активізувати питний режим – пити не менше 2 л чистої води на день. Це частково вирішить одну із сезонних проблем шкіри – нестачу зволоження. Перепад температур (на вулиці – холодно, вдома – тепло) та низька вологість повітря вдома через центральне опалення сушить шкіру, тому її треба інтенсивно зволожувати. А ми взимку часто користуємось лише живильними жирними кремами – це помилка.

Дуже корисні взимку й зволожуючі салонні процедури – наприклад, біоревіталізація, кріотерапія

Якщо шкіра додатково капризує висипаннями чи набряклістю, варто проконсультуватися з косметологом – він же й підбере засоби, які допоможуть усунути проблему. Адже та ж набряклість може бути наслідком перебору як з алкоголем, так і з виробами з борошна. Буває, що, обмежуючи себе в булочках зазвичай, на свята ми «відриваємось» (і хто тут засудить), й організм реагує набряклістю на глютен, що міститься в зернових.

Додати догляду

Насамперед важливо подбати про підтримку організму зсередини – за допомогою аптечних вітамінів та овочів-фруктів, у тому числі й заморожених. Зараз не час для жорстких дієт, навіть якщо ви набрали пару зайвих кіло. Краще худнути, збільшивши фізичну активність: пробіжки, басейн, спортзал, танці – вибирайте на свій смак. Головне, щоб це було в радість, бо інакше стабільних результатів не досягти.

Можна задіяти й апаратні методики, спрямовані на схуднення, дренаж та підвищення пружності шкіри – такі, як пресотерапія, лімфодренажний, вакуумно-роликовий масаж.

Також взимку варто робити ліполітичні процедури, що позбавляють надлишку жирових відкладень: одяг приховає синці, а до тепла шкіра встигне відновитися.

Ще шкірі і взимку потрібен захист від сонця, про що ми часто забуваємо. Тож, виходячи прогулятися погожої днини, скористайтеся кремом із фактором захисту SPF 25-30, особливо, якщо вже є проблеми з пігментацією. Захисний крем потрібно наносити поверх зволожуючого й не менше, ніж за годину до виходу на вулицю (або наносити поверх ще й поживний крем). Хоча зазвичай косметологи радять живити шкіру на ніч, і сама текстура кремів підказує таку логіку дій. Загалом зимові текстури більш щільні, в тому числі й у декоративній косметиці. Це час засобів, що містять рослинні олії, віск, гліцерин, силікони. А також пілінгів, адже шкіра оновлюється повільніше, їй потрібна допомога, та масок – їх можна використовувати 2-3 рази на тиждень.

Намагайтесь довгі зимові вечори проводити так, щоб тіло мало приємність і користь

Комусь потрібно виспатися, а комусь зарядитися енергією на танцях чи ковзанці, комусь погуляти в компанії, а комусь побути на самоті… Прислухайтеся до себе. І чекайте весни, вона неодмінно буде.