У Музеї кіно Довженко-Центру в Києві з 5 червня по 25 липня пройде виставка «Сторіччя. Фелліні у світі». Вона відбудеться у рамках 50-го Київського Міжнародного кінофестивалю «Молодість» і за підтримки Італійського інституту культури.

Фелліні відомий на весь світ як один з найяскравіших представників італійського неореалізму, автор стрічок «8 з половиною», «Солодке життя», «Ночі Кабірії», «Амаркорд». Відвідувачі виставки зможуть побачити кадри й фрагменти кінофільмів, кіноафіші, листи, спільні фото Федеріко Фелліні з акторкою та коханою Джульєттою Мазіною, актором і другом Альберто Сорді, фото зі знімальних майданчиків, оригінальні кінокостюми, та бешкетні, на межі пристойного, графічні роботи, намальовані самим режисером.

Виставку офіційно відкриють 4 червня, і з цієї нагоди пройде українська прем’єра анімаційного фільму «Феллінетта», яку особисто представить племінниця режисера — Франческа Фаббрі Фелліні. Стрічка увійшла до програми Міжнародного короткометражного конкурсу кінофестивалю 50-ї «Молодості».

Як зазначила пані Франческа: «Найбільший митець кіно XX століття, єдиний у світі режисер, якому було вручено п’ять премій «Оскар», остання — Honorary Award (Премія за кар’єрні досягнення) у 1993 році. Фелліні порівнювали з великими італійськими майстрами епохи Відродження та бароко. За кордоном, в університетах та академіях — і не лише в кіно — він є італійським автором, якого найбільш вивчають поряд з Данте, Леонардо та Мікеланджело. Фелліні ставлять на один щабель із діячами, які призвели до справжніх культурних революцій».