Фільм, Номери
Квиток на допрем’єрний показ фільму “Номери”

Вже з 19 листопада глядачі зможуть побачити іронічну антиутопію “Номери” в кінотеатрах України. Нагадаємо, що в основі фільму лежить однойменна п’єса Олега Сенцова, написана до ув’язнення – у 2011 році. Світова прем’єра фільму відбулась ще в лютому 2020 року в межах програми Berlinale Special ювілейного Берлінського кінофестивалю за участю творчої команди. Стрічка отримала схвальні відгуки від почесних гостей та критиків, які особливо відмічають талановиту акторську гру та лякаючу пророчу актуальність подій фільму в сучасному світі.

ХТО ПРИЧЕТНИЙ ДО “НОМЕРІВ”

Фільм «Номери» був зрежисований дистанційно і є унікальним явищем для української кіноіндустрії. Над фільмом працював тандем двох режисерів — Олега Сенцова, який перебував у виправній колонії № 8 «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі, та Ахтема Сеітаблаєва, який допомагав втілювати задум на знімальному майданчику разом з продюсеркою фільму Анною Паленчук

Напередодні всеукраїнського прокату відбувся спеціальний допрем’єрний показ стрічки на найбільшому кіноекрані країни – у кінотеатрі «Київська Русь», а також пресконференція за участі представників творчої команди фільму – співрежисера Ахтема Сеітаблаєва, продюсерки Анни Паленчук, актора та виконавця ролі Нуля Віктора Андрієнка.

В пресконференції взяли участь спеціальні гості – заступник міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв та співвласник столичної мережі АЗС KLO, яка виступила партнером фільму, В`ячеслав Стешенко. Модерував пресконференцію співвласник кінотеатру KINO42 і засновник  дистриб’юторської компанії 86PROKAT Ілля Гладштейн.

Олег Сенцов не зміг бути присутнім на прем’єрі, він у Кривому Розі знімає свій наступний фільм «Носоріг»

Конференція, Ахтем Сеітаблаєв
Пресконференція творчої команди фільму “Номери”
ЩО ГОВОРЯТЬ ПРО “НОМЕРИ” ТВОРЦІ ФІЛЬМУ

Співрежисер фільму Ахтем Сеітаблаєв поділився першими враженнями після читання п’єси: «Мені п’єса дуже сподобалася, я в принципі люблю театр парадоксу. Вона нагадала мені п’єсу, якою я захоплювався в студентські роки, – “В очікуванні Годо” Семюеля Беккета. Мені якось одразу здалося, що я знаю, про що кожна сцена, і досить ясно побачилось, що рухає персонажами цієї історії. І для мене воно зав’язалося в якесь загальне відчуття, що це по-своєму дуже пристрасні люди, які бажають змінити світ навколо себе і знайти в глибині себе те, що допомогло б знайти відповіді якщо не на всі питання, то хоча б на одне – хто я».

Продюсерка Анна Паленчук розповіла про початок співпраці з Олегом Сенцовим: «Навесні 2018 року Олег попросив мене зайнятися постановкою п’єси “Номери”, яку він написав у 2011 році, задовго до свого арешту і всіх тих історичних подій, свідками та учасниками яких ми були та є. Я прочитала текст і була вражена його актуальністю. Почала працювати над пошуком команди, фінансуванням. В один момент я усвідомила, що постановку в театрі ми зробимо, але як донести його твір до широкої аудиторії? І я подумала перенести виставу в павільйон, простір, який мені зрозумілішій як кінопродюсеру, ніж сцена. Цю ідею я написала Олегу, він погодився. Так почався паралельний з театральною постановкою проєкт – екранізація п’єси “Номери”».

Актор Віктор Андрієнко, який виконав роль верховного правителя Нуля, розповів про свого персонажа: «Мій герой бачив Номери як своїх малих дітей, які не розуміють, що відбувається, і він певною мірою експериментує над ними, намагається спрямувати у певному напрямку. І коли з однією з Номерів трапляється біда, це для нього такий же шок, як і для інших. Я відчував для себе, що він не може бути товстошкірим, він також відчуває біль. І коли у фіналі виявляється, що Номери не вірять у нього, це справжня трагедія».

Гостями урочистого показу стали актори та команда фільму, друзі та партнери стрічки, представники кіноіндустрії, державного сектору та медіабізнесу: лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук, політичний діяч Олексій Гончаренко, сценаристка Наталія Ворожбит, ведучий Тимур Мирошниченко, бізнесмен та продюсер Іраклі Макацарія, а також постійні відвідувачі кінотеатру «Київська Русь». Поки гості збиралась, у фоє звучала музика з фільму авторства музиканта й композитора Милоша Єлича. Незабаром офіційний саундтрек стане доступний на найпопулярніших стрімінгових платформах.

На фінальних титрах під оплески залу на сцену піднялись вся знімальна команда, аби висловити глядачам слово подяки

ПРО ЩО ФІЛЬМ “НОМЕРИ”

Фільм «Номери» розповідає про ув’язнене суспільство, яке намагається побороти свої страхи та отримати свободу. У світі Номерів все підпорядковується суворій системі й верховному правителю – Нулю. Десять героїв вже звикли бігти по колу та робити все відповідно до книги Правил. У них немає можливості вибирати, як жити й кого любити. Але життя змінюється з появою нового жителя, якому не відомі чинні закони. Це руйнує спокій пасивної влади. Раптово непохитна віра Номерів розколюється на шматки. Вони хочуть самостійно вирішувати свою долю, отримати імена і створити новий світ, де будуть панувати їхні закони.

У фільмі знімаються: Олександр Ярема, Ірина Мак, Віктор Жданов, Лорена Колібабчук, Денис Роднянський, Олена Узлюк, Євген Черніков, Агата Ларіонова, Олександр Бегма, Марія Смолякова, Максим Девізоров, Євген Лебедін, Олег Карпенко, Олександр Лаптій, Віктор Андрієнко.

Перед показом хвилиною мовчання вшанували пам’ять видатного кінопродюсера Юрія Мінзянова.

10% з кожного проданого квитка на фільм «Номери» буде перераховано у рух «Кримська Солідарність» на допомогу політв’язням

«Номери» – це фільм-копродукція України (435 FILMS за підтримки Міністерства культури України), Польщі (Apple Film Production за підтримки Polish Film Institute), Чехії (Česká Televize) та Франції (Canal+).

Журнал “Українки” разом з творцями фільму запрошують усіх в кінотеатри подивитися “Номери”!
А також до Національної опери України, яка в грудні гарантовано створить своїм шанувальникам піднесений настрій.

А хто буде в Києві на перегляді фільму, матиме також чудову можливість відвідати і екскурсію “Читати Київ” – двадцять локацій з історіями українських письменників вам точно сподобаються.